Yeni kabinede görev dağılımı belli oldu

YENİ kabinenin belirlenmesinin ardından bugün toplanan Bakanlar Kurulu'nda görev dağılımı belli oldu. Detayları Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıkladı.

Yeni kabinede görev dağılımı belli oldu
ANKARA - Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında toplandı. Çankaya Köşkü'ndeki toplantı, saat 11.30'da başladı.

Kabinede yapılan değişikliğin ardından, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ilk kez Bakanlar Kurulu toplantısına katıldı.

"KURTULMUŞ, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI OLARAK İLK KEZ KATILDI"

Daha önce Bakanlar Kurulu'na Adalet Bakanı olarak katılan Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı olarak katılan Fikri Işık ve Sağlık Bakanı olarak katılan Recep Akdağ, başbakan yardımcıları olarak toplantıda yer aldı. Daha önce başbakan yardımcılığı görevlerini yürüten Nurettin Canikli Milli Savunma Bakanı, Numan Kurtulmuş da Kültür ve Turizm Bakanı olarak Bakanlar Kurulu toplantısına katıldı. 

BAŞBAKAN YARDIMCI BEKİR BOZDAĞ'IN GÖREVLERİ: 

Hükümet Sözcülüğü, TBMM ile ilişkiler, Danıştay'la ilişkiler, Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT ve Anadolu Ajansı ile ilgili konular, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından;

BAŞBAKAN YARDIMCISI MEHMET ŞİMŞEK'İN GÖREVLERİ:

Ekonominin koordinasyonu ve bankalar, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından deruhte edilecektir.

BAŞBAKAN YARDIMCISI FİKRİ IŞIK'IN GÖREVLERİ:

Milli Güvenlik Kurulu kararlarının takibi, reformların ve yatırımların koordinasyonu Başbakan Yardımcısı Fikri Işık tarafından yerine getirilecektir. Ayrıca RTÜK, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Kişisel Verileri Koruma Kurulu da Fikri Işık'a bağlı olarak faaliyetlerini sürdürecektir.

BAŞBAKAN YARDIMCISI RECEP AKDAĞ'IN GÖREVLERİ:

Başbakan Yardımcımız Sayın Recep Akdağ, Kıbrıs işleri koordinasyonu, yatırım ortamının iyileştirilmesi, AFAD ve yatırım ajansı ile ilgili çalışmaları yürütecektir.

BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU'NUN GÖREVLERİ:

Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu, Medeniyetler İttifakı Projesi, yüzüncü yıl anmaları ile ilgili hazırlıklar konuları üzerinde çalışacak. Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Türk İşbirliği Kalkınma Ajansı, Sayın Çavuşoğlu tarafından ilgilenilecektir."

Bozdağ, daha sonra gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Gündeminde Mescid-i Aksa, Almanya-Türkiye gerginliği ve FETÖ'cü Adil Öksüz'ün Almanya'da görüldüğü iddiası da vardı. 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER