Uymayan Başkan görevden alınacak!

AK Parti'nin ilk kez yayınlayacağı 'yerel seçim manifestosu'nun yazımı tamamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulan manifestonun ana temasını ise 'insan ve çevre' merkezli mesajlar oluşturuyor. 19 Ocak'ta açıklanması beklenen manifesto ve seçim beyannamesine uymayan başkanlar, parti genel merkezi tarafından görevinden alınacak.

www.netordu.com
Uymayan Başkan görevden alınacak!

AK Parti'nin son gerçekleştirilen MKYK ile MYK toplantılarının ana gündem maddesini 31 Mart'ta yapılacak yerel seçim hazırlıkları oluşturdu. Milliyet.com.tr'nin haberine göre bu bağlamda hazırlanan manifesto Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu.

İNSAN MERKEZLİ '3T' FORMÜLÜ

AK Parti'nin 'yerel seçim manifestosu'nun ana temasının 'insan ve çevre' merkezli temalardan oluştuğu öğrenildi. Yerel yönetimler ve belediyeciliğin tanımlarının yapıldığı manifestoda 'temiz toplum, temiz çevre ve temiz belediyecilik' tanımları ve görevleri '3T' formülüyle anlatıldı. '3T' formülü kapsamında yapılacaklar şöyle sıralandı:

"Belediye yöneticileri şeffaf olacak. Kuralların dışına çıkmayacak. Manifestoda belirlenen kurallara uyacak. Uymazsa parti genel merkezi tarafından görevden alınacak. Parti genel merkezinde oluşturulacak olan 'disiplin denetimi' belli aralıklarla belediyelerin performansını ölçecek. Harcamalar düzenli olarak denetlenecek. Belediyelerin ortaya koyduğu projelerin zamanında yapılıp yapılmadığı denetlenecek."

'Temiz toplum, temiz çevre ve temiz belediyecilik' sloganı ile hazırlanan manifesto, seçim beyannamesinde de detaylandırılacak.

19 OCAK'TA AÇIKLANACAK

AK Parti seçim strateji ekibinin hazırladığı 'yerel seçim manifestosu' ve yerel seçim beyannamesi'nin 19 Ocak'ta Ankara Spor Salonu'nda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından açıklanacağı belirtildi.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER