Ünye'de büyük değişim!

ÜNYE Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, modern bir yaşamın yaşanabilir bir çevreyle mümkün olabileceğini belirterek, "Mevcut Pazaryeri olarak kullanılan ve toplam 18 bin 500 metrekarelik alan, halkımızın dinlence, eğlence, alışveriş, sosyal ve kültürel faaliyetlerini sürdüreceği sosyal alan haline getirilecektir" dedi.

Ünye'de büyük değişim!
ORDU - Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar yaptığı yazılı açıklamada, ilçede kentsel dönüşüme dahil edilen bölgeler hakkında bilgiler verdi. Başkan Çamyar, "Şehrin daha modern bir çehreye sahip olabilmesi ancak yaşanılabilir bir çevreyle mümkündür. Çarpık kentleşme ve gelişmeyen bir şehir, insanların sosyal gelişim süreçlerini de olumsuz yönde etkilemektedir. Ünyemizin daha yaşanılabilir bir şehir olması, kent kimliğini kazanabilmesi için görsel ve yaşamsal alanlarımız, sosyal ve kültürel alanlarımız, dinlence ve eğlence alanlarımız, meydanlarımız yeterli bulunmamaktadır. Bu açıdan genellikle belediyemizin tasarrufunda bulunan alanların çokluğu sebebi ile pazaryeri-stadyum-minübüs garajı bölgesi, sosyal kültürel ve yaşamsal alan eksikliklerinin giderilmesinin yolunu açmak üzere kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilmiştir." dedi.

Mevcut pazaryeri konumunda olan bu alan, kentsel dönüşüm projesiyle kültür merkezi, alışveriş merkezi, kapalı yeraltı otoparkı, meydan ve yeşil alan fonksiyonlarına kavuşturulacağını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Böylelikle 18 bin 500  metrekare alan halkımızın dinlence, eğlence, alışveriş, sosyal ve kültürel faaliyetlerini sürdüreceği sosyal alan haline getirilecektir. Şu anda çok karışık bir yapıya sahip olan pazaryeri alanı modern ve ferah bir çehreye kavuşacaktır. Görsel ve yaşamsal açıdan daha yaşanılabilir hale getirilecek olan bu bölge sosyal ve kültürel açıdan şehrin gelişimine de turizm şehri olma yolunda hedeflerimize bir adım daha yaklaştıracak olan bu projeyle Ünye, farklı bir boyuta taşınacaktır. Tarihi dokusuyla, alt ve üst yapısıyla, tabi ve modern yaşam alanlarıyla ve yeni kentsel dönüşüm projeleriyle Ünye marka şehir olma yolunda hızla ilerlemektedir." dedi.  

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 01:58

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER