Türkiye'de yeni bir darbe hazırlığı mı var?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün öyle bir açıklama yaptı ki! Akıllara o soru geldi: "Türkiye'de yeni bir darbe hazırlığı mı var?" İzmir'de konuşan Bahçeli'nin sözleri çok konuşulacak.

Türkiye'de yeni bir darbe hazırlığı mı var?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'İzmir Merkezli Bölge İstişarı Toplantısı'na katıldı, burada partililere hitap etti. Zehir zemberek konuştu, yürekle hoplattı. PKK ile FETÖ'nün arasında hiçbir fark olmadığını söyleyen Bahçeli, "Bu hain terör örgütleri bir madalyonun ön ve arka yüzleri gibidir. Türk ve İslam düşmanları etnik hassasiyet ve dini inançları istismar ederek istila ve ihanet çeteleri kurmuşlardır. Peşinden de Anadolu'ya sürmüşler, Türk Milleti'nin üstüne salmışlardır. Bir olmazsak, dayanışma içinde mücadele etmezsek, zulmün ele başları, cinayet başları durmayacak, vazgeçmeyecektir."

İşte Bahçeli, korkutan o cümleleri tam da konuşmasının bu noktasında kullandı: 

"İşte son günlerde FETÖ'nün bir kez  daha darbeye teşebbüs edeceği konuşulmaktadır. PKK zaten kan dökmeye, can almaya devam etmektedir. İzmir'den açık açık söylüyorum. İğrenç niyet sahiplerini uyarıyorum. Eğer Türkiye yeni bir işgal girişimine maruz kalırsa, böylesi bir felaket bir kez daha yaşanırsa bu defa hiçbir suçlu ve hain sağ kalmayacaktır. Vatanımıza göz koyanların gözünü oyarız. Bağımsızlığımıza leke sürmeye kalkışanları değil İzmir'de denize dökmek, alayını cehennemin dibine kadar kovalar, yediklerini, içtiklerinhi burunlarından fitil fitil getiririz. Biz çağlara damga vurmuş büyük Türk Milleti'yiz. Biz emek emek, feraset ve fedakarlıkla kurulmuş Türkiye'yiz. Biz muzaffer bir milletiz. Muhteşem bir tarihin varisleri ve nesilleriyiz. Taviz yokturn, korku yoktur, alttan alma yoktur. Kahramanlık ise bize hastır ve pek çoktur."

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 19:41

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER