Terörden zarar görenlerin 'gazi' sayılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter tarafından TBMM'ye sunulan ve 19 Eylül Gaziler Günü'ne yetişmesi istenilen kanun teklifinin benzerini Demokrat Parti de TBMM Başkanlığı'na sundu. DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "TBMM'yi, özellikle AK Parti temsilcilerini göreve davet ediyorum" dedi. Kanun teklifi, bu kişilere hem gazilik hakkı verilmesini, hem de şeref aylığı bağlanmasını kapsıyor.

Terörden zarar görenlerin 'gazi' sayılmalı

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Genel Başkan Uysal ile sundukları kanun teklifinin detaylarını açıkladı.

"BİR YILDIR BEKLİYOR"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, geçen yıl 19 Eylül Gaziler Günü'nde böyle bir kanun teklifini vereceğini açıkladığını, söz konusu teklifin 2020'de Meclis'e sunulduğunu hatırlatan Enginyurt, "Kanun teklifinin görüşülmesi konusunda 1 yılı aşkın zaman geçmesine rağmen halen bir adım ilerlenmemiş, teklif halen gündeme alınmamıştır." dedi.

AK Parti yetkililerine seslenen Enginyurt, şu değerlendirmede bulundu:

"Cumhur İttifakı paydaşı ve en büyük destekçisi, ittifaka samimi olarak sahip çıkan Sayın Bahçeli'nin verdiği; terörden zarar görenlerin gazi sayılmasıyla ilgili kanun teklifine ek olarak aynı teklifi biz de bugün TBMM'ye, Sayın Genel Başkanımız Gültekin Uysal ile birlikte imzalayarak veriyoruz. TBMM'yi, özellikle AK Parti temsilcilerini göreve davet ediyorum. Terörle mücadelede yaralanan, kurşun yiyen, vücudunda yaralarla yaşamak zorunda kalan, parmağını, kolunu kaybeden ama buna rağmen gazi sayılmayan 20 bin insanımızı bütün Türkiye'ye hatırlatmak vicdani bir borçtur. Gözü yaşlı, evladına 'gazi' diyebilmenin mutluluğunu yaşayacak insanların feryadını duyalım. Terörle mücadelede yaralanan, kurşun yiyen, parmağını, kolunu kaybeden ama buna rağmen gazi sayılmayan 20 bin insanımızı bütün Türkiye'ye hatırlatmak vicdani bir borçtur."

YORUM EKLE
YORUMLAR
güngör yılmaz
güngör yılmaz - 1 yıl Önce

boş konuşmada üstüne yok enginyurt...bakıyorum kafa ütülemede zirveyi kimseye kaptırmıyorsun

SIRADAKİ HABER