TBMM'de buruk toplantı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Soma'daki maden faciasında yaşamını yitirenler ve komisyonun geçen cuma günü vefat eden üyesi CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu anıldı.

TBMM'de buruk toplantı
ANKARA - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu da, hem Soma faciasında hayatını kaybedenler, hem de geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun acısıyla buruk bir toplantı gerçekleştirdi. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve komisyon üyeleri, toplantıya katılan Aslanoğlu'nun oğlu Erdem Aslanoğlu'na başsağlığı dileklerini iletti. Erdem Aslanoğlu, komisyon toplantılarında babası Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun oturduğu sırada yerini alırken, masasına da babasının fotoğrafı ve bir demet karanfil bırakıldı. 

Soma'daki maden faciasında yaşamını yitirenler ve Aslanoğlu için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Komisyon üyesi Ak Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli'nin duygulanarak sık sık ağladığı görüldü. Komisyon Başkanı ve Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, kabus gibi bir hafta geçirdiklerini ifade ederek, "Şoku hala üzerimizden atabilmiş değiliz. Bir daha ömrümüz boyunca yaşamak istemediğimiz bir travma" dedi. Soma'da gelişmeleri yerinde izlerken Cuma sabahı da Aslanoğlu'nun vefat haberini aldığını ifade eden Berber, İstanbul'daki cenazede Aslanoğlu'na gösterilen sevgi selinin kendisi için sürpriz olmadığını belirtti. "Aslanoğlu'nun cenazesinde 'hoş seda bırakmak, ardında hayırla yad edecek insanlar bırakmak' onu gördük" diyen Berber, Aslanoğlu'nun millet ve parlamento için büyük kayıp olduğunu vurguladı. 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER