MHP'nin, Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında yapılan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, yeni A Takımı belirlendi.

MHP'de Genel Kurul sonrası MYK ilk kez bir araya geldi.  Toplantıda, MYK üyeleri arasından 15 kişilik Başkanlık Divanı belirlendi. Partiden yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Başkan Yardımcıları Kamil Aydın'ın yerine İlyas Topsakal, Pelin Yılık'ın yerine Ahmet Selim Yurdakul, Filiz Kılıç'ın yerine ise Zühal Topcu geldi. Genel Sekreter Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan da görevini Vahit Kayrıcı'ya devretti.

Ordu'nun önemli siyasi isimlerinden İsmail Faruk Aksu da A Takımı'nda yer aldı. Aksu, Bahçeli'nin Ekonomik ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

MHP'de Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Siyasi İşler, Parlamento ve Yürütme ile İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Medya İletişim ve Dijital Mecralardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlük Karakaya, Türk Dünyası ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlyas Topsakal, Araştırma Strateji Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Aile, Kadın ve Sosyal Hizmet Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Selim Yurdakul, Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ve Parti İçi Eğitim, Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topçu oldu.

Enver Yılmaz görevini Oktay Vural'dan devraldı Enver Yılmaz görevini Oktay Vural'dan devraldı

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Sekreter Yardımcıları ise Vahit Kayrıcı ve Tamer Osmanağaoğlu oldu.

Editör: Haber Merkezi