Enver Yılmaz görevini Oktay Vural'dan devraldı Enver Yılmaz görevini Oktay Vural'dan devraldı

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sözcü Gazetesi yazarlarından Uğur Dündar'a hitaben sosyal medya hesaplarından yazdığı 'Açık Mektup' tartışmasına CHP Ordu Milletvekili Dr.Mustafa Adıgüzel de katıldı.

CHP'li Adıgüzel sosyal medya hesabı Twitter.com'da "Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasete kazandırdığı isimler, Özgür Özel, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Vahap Seçer, Zeydan Karalar .......... Uğur Dündar'ın gazeteciliğe kazandırdığı isimler Nedim Şener Av.Şeref Albayrak'tan (Ordu) alıntıdır" mesajını paylaştı. 110424 1D

Adıgüzel'in bu paylaşımına takipçilerinin önemli bir kısmından "Doğru tespit; Es basit örnek işte bu" gibi destekler gelirken, karşı çıkanlar ise azınlıkta kaldı. 

NE OLMUŞTU?

Sözcü Gazetesi yazarlarından Uğur Dündar; geçtiğimiz 5 Nisan akşamında Sözcü Tv'de Ece Üner'in sunduğu 'Sözün Gücü' programı canlı yayınında DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt ile sert bir tartışmaya girmiş, Dündar "Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde tarihi bir fırsatı kaçırmışız. Eğer Sayın Ekrem İmamoğlu'na siyaset yasağının getirildiği gün, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Almanya'ya gitmek yerine Sayın Meral Akşener gibi Saraçhane'ye gelmiş olsaydı ve orada Sayın Ekrem İmamoğlu'nun kolunu kaldırarak 'İşte bizim Cumhurbaşkanı adayımız Sayın İmamoğlu'dur. Hodri Meydan' gelin bakalım yasağınızı koyun, ya da Sayın Mansur Yavaş'ın aynı şekilde bir vesileyle kolunu kaldırıp Cumharbaşkanı adayımız budur demiş olsaydı, şimdi biz bambaşka bir Türkiye'de olacaktık ve bambaşka şeyleri konuşuyor olacaktık. Buna bence Kemal Kılıçdaroğlu'nun hiç hakkı yokmuş. Hiç mi hiç hakkı yokmuş. Türk toplumuna çok büyük bir fırsatı kaçırttı ve de iyilik etmedi. Tarih O'nu affetmeyecek" ifadelerini kullanmıştı. 

110424 1C

Dündar'ın bu sözleri üzerine konuşan DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, "Şu an ne düşünüyordur derken, bu söylemin doğruluğu üzerinden söylüyorsunuz. Nasıl bu söylem doğru olabilir? Kemal Kılıçdaroğlu 25 milyon 500 bin oy, Cumhur İttifakı'nın tamamı 22 milyon 400 bin oy aldı yani 2024 Mart'ta. Seçimi kazanmış mı olduk yani 22 milyon 400 bin oyla? Yani Ekrem'i aday yapsaydık, Mansur'u aday yapsaydık Kemal Bey aday olmasaydı müthiş bir sonuç aldık, seçim kazanılmış mı oldu? Yani Cumhuriyet Halk Partisi'nin yüzde 37 ile birinci olması Kemal Kılıçdaroğlu'nun... Bu ülkede şu an Cumhuriyet Halk Partisi'nin birinciliğini konuşuyorsak, Kemal Kılıçdaroğlu'dan Allah razı olsun dememiz lazım. Halil İbrahim sofrası kurarak bu ülkede kardeşliği, birlik beraberliği getirdi" sözlerinin ardından tansiyon daha da yükselince moderatör Ece Üner, "Bitirmek zorundayım. Maalesef hiç sürem kalmadı, kusura bakmayın" diyerek yayını apar topar kapatmıştı.

Editör: Haber Merkezi