090424 2C Iyiİyi Parti'nin 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde beklentileri karşılamayacak nitelikte oy almasının ardından  Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz aynı akşam görevinden istifa ettiğini açıklamış ve Genel Başkan Meral Akşener'i de istifaya davet etmişti.

"İYİ PARTİ'DE ŞAİBELİ PARA TARTIŞMALARI"

İYİ Partili Prof.Dr.Bilge Yılmaz, sosyal medya hesabı Twitter.com'dan yaptığı açıklamasında "İYİ Parti olarak bu hezimeti neden yaşadık?" sorusunu sordu ve özeleştiri yaptı.

"ŞAİBELİ PARA İLİŞKİLERİ"

"Partideki kötü gidişin ana sorumlusu istifa edip partiye nefes aldırmadığı için İYİ Parti zayıflamaya devam ediyor" diyen Yılmaz, açıklamasında "Bizzat parti liderliğinin ortaya attığı şaibeli para ilişkileri ile ilgili tatmin edici süreç işletilmedi, konu açıklığa kavuşturulmadı. Milletvekili listelerinde açıklanamayan, şeffaf olmayan tercihler yapıldı. Liyakatli isimler dışarıda bırakıldı. Partimize verilen desteğin kahir ekseriyetini AK Parti yönetiminden şikayetçi ve rahatsız olanlar oluşturmasına rağmen AK Parti iktidarından daha çok, daha sert ve daha nobran bir dille muhalefet eleştirildi. Yapılan bütün bu yanlışlar toplumda büyük bir güvensizlik yarattı. Tüm bunları ve milletimizin beklentilerini dikkate alarak hareket etmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

090424 2D Iyi

BURAK AKBURAK: "ÇOK YAZIK"

İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı görevinden 3 Nisan'da istifa eden Burak Akburak ise yine Twitter.com adresi üzerinden Prof.Bilge Yılmaz'a "Hiç yakıştı mı Bilge Hoca? Çok yazık!" diyerek yanıt verdi.  

Editör: Haber Merkezi