TBMM Başkanı Çiçek, Moldova'ya gitti

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, resmi temaslarda bulunmak üzere Moldova'ya gitti. Çiçek'e Ak Parti Ankara Milletvekili Seyit Sertçelik, Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Samsun Milletvekili Tülay Bakır, CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş ve MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da eşlik etti.

TBMM Başkanı Çiçek, Moldova'ya gitti
ANKARA - TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bir takım resmi temaslarda bulunmak üzere Moldova'ya gitti. Çiçek'i Kişinev Uluslararası Havalimanı'nda Türkiye'nin Kişinev Büyükelçisi Selim Kartal, Moldova-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Raisa Apolschi ve diğer ilgililer karşılandı, kendisine ve eşi Gülten Çiçek'e, Moldova geleneklerine göre yerel kıyfaetli gençler tarafından ekmek ve tuz ikram edildi. 

Çiçek'e Ak Parti Ankara Milletvekili Seyit Sertçelik, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Ak Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır, CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş ve MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da eşlik etti. Çiçek, Moldova Meclis Başkanı Igor Korman ile baş başa görüşecek ve iki Meclis Başkanı heyetler arası görüşmelere katılacak. 

Moldova Cumhurbaşkanı Nicolae Timofti tarafından onuruna verilecek öğle yemeğine iştirak edecek olan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi'ne geçerek, burada da bir takım temaslarda bulunacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 21:51

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER