Soylu'dan valilere 'CHP' emri!

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "Valilere, evet müsteşarım üzerinden böyle bir talimat gönderdim. CHP il başkanlarının bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin dedim. Bu kadar basit." dedi.

24 Haziran seçimlerinin ardından İstanbul'da ilçe teşkilatlarına ziyaretler düzenleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Esenler İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soylu, Doğubeyazıt olayından sonra Pervin Buldan'ı aradığını belirterek, HDP'nin PKK üzerinden kendisine desteklemeyenlerden intikam aldığını söyledi.

"HPP, PKK ÜZERİNDEN MİLLETTEN İNTİKAM ALIYOR"    

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu ifadeleri kullandı: "Ağrı Doğubeyazıt'ta katledilen kardeşimizin 10 tane çocuğu var"diyerek sözlerine başlayan Soylu, "Doğu ve Güneydoğu'da oyunu düşüren HDP, PKK üzerinden milletten intikam almaktadır. O kadar açık ve net. Buna kimse müsade edeceğimizi düşünmesin. Pervin Buldan'ı aradım mı? Evet, o haberi alınca ilk önce Pervin Buldan'ı aradım" diye konuştu.

"VALİLERE CHP TALİMATI"

"Çok net bir şey söyleyeyim. Bu topraklarda kimse PKK'yı yeşertemez. İster CHP'yle birlikte olsunlar, ister şuralarda birlikte olsunlar. Başka bir şey daha söyleyeyim. Valilere, evet müsteşarım üzerinden böyle bir talimat gönderdim. CHP il başkanlarının bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin dedim. Bu kadar basit."

"TERÖRİST CENAZELERİNE GİTSİNLER"   

"Onların gideceği bir adres var, o adresi de onlara göstereceğiz. Onların gideceği adres şurasıdır. PKK terör örgütü mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırttırıyoruz, o leşleri. Onlara bir kişilik kontenjan orada ayıracağız. Sandık beraberler ya, cenazede de beraber olsunlar."

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 01:40

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER