Seyit Torun şantajcılarla görüştü mü?

CHP'nin başı kaset belasından bir türlü kurtulmuyor! Denizli Milletvekili Teoman Sancar, hakkındaki 4 dakikalık şantaj kaseti ve yolsuzluk iddialarının ardından CHP'den istifa ettirilmişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun'un da kasetçilerle görüştüğü iddia edildi. Peki görüştü mü? Görüşmedi mi? Bütün Ordu bunu konuşuyor. İşte ayrıntılar...

Seyit Torun şantajcılarla görüştü mü?

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar'ın 'ayıp' kaset nedeniyle CHP'den istifa etmesiyle sona eren süreçte yaşanılanları yazdı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun'un da adının karıştığı kaset skandalıyla ilgili olarak Hürriyet Yazarı Abdülkadir Selvi, 'Seyit Torun şantajcılarla görüştü mü?" sorusunun yanıtını yazdı. İşte Selvi'nin Torun'la yaptığı görüşme ve yazısının ilgili bölümü: 

SEYİT TORUN ŞANTAJCILARLA GÖRÜŞTÜ MÜ?

ABD’nin FETÖ aparatını kullanarak Türkiye’ye karşı yürüttüğü en önemli komplolardan biri MİT TIR’ları operasyonuydu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Filmleri var, kamyonlardaki kasaların nasıl açıldığının, bombaların görüntüleri var. Ben de seyrettim” demişti.

FETÖ, kaset operasyonuyla CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı tasfiye etti. Baykal’ı götüren kaset, Kılıçdaroğlu’nu getirdi.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın Baykal kasetini izlediği görüntüleri gördüğünü söyleyip, “Görüntüleri getiren kişiler maskeliydi yüzlerini, kim olduklarını görmedim” demişti.

CHP İLE KASET İLİŞKİSİ

Şantaj kasetleri üzerine CHP’den istifa eden Denizli milletvekili Teoman Sancar ise kasetle kendisine şantaj yapanların CHP Genel Merkezi’ne giderek Seyit Torun’la görüştüklerini iddia etmişti.

Genel başkanı kaset darbesiyle tasfiye edilen bir parti olarak CHP’nin en çok uzak durması gereken şey kaset olmasına rağmen ne hikmetse hep kasetle anılır oldular.

Atatürk’ün partisi CHP bunu hak etmiyor.

TORUN: ‘GÖRÜŞMEDİM’

Teoman Sancar’ın iddiaları üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’la görüştüm. Teoman Sancar’la ilgili konuyu konuşmak istemediğini söyledi. Ancak “Bu kişilerle görüştünüz mü, görüşmediniz mi?” diye ısrarlı sorularım üzerine, “Yok yok, görüşmedim. Bize sadece bilgi geldi. Sonra da istifası. Kaseti izlemedim de kimseyle görüşmedim de” karşılığını verdi. Torun’un beyanı önemli ama anlamadığım bir şey var. CHP’de kimse bu kaseti izlemediyse, bu kişilerle görüşmediyse Teoman Sancar’ı çağırıp istifasını neden istediler?

ABDÜLKADİR SELVİ'NİN YAZISININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER