Sendika başkanının oğlunu Akkuş'a gönderdi!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, kendisini bulduğu her platformda sert sözlerle eleştiren Belediye-İş Sendikası Ordu Şube Başkanı Selim Yöndem'in Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan oğlu Erhan Yöndem'i Akkuş Belediyesi'ne gönderdi. İddialara göre Erhan Yöndem 15 gün rapor aldı, ancak rapor bitiminde de iş yerine gitmedi.

Sendika başkanının oğlunu Akkuş'a gönderdi!
ORDU - Göreve geldiklerinde Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde 600 çalışan beklerken, 1815 personel bulduklarından şikayet eden ve daha sonra yaklaşık 400 belediye çalışanını havuza atan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ı, Belediye-İş Sendikası Ordu Şube Başkanı Selim Yöndem sert sözlerle eleştirmiş, ardından kapatılan belde belediyelerinden ilçe belediyelerine nakledilen belediye işçilerinin de 2 aydır maaş alamaması nedeniyle eleştirilerinin dozunu biraz daha yükseltmişti. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da, "Ben bir siyaset tarzı benimseyip falancı sendikacıyı, filancı sendikacı ayrışmasına kendimi sokturmam. Sendikaların bizimle ilgili konuşma yaparken, itinalı ve dikkatli olmalarını tavsiye ederim" diye yanıt vermişti. 

Ancak Belediye-İş Sendikası Ordu Şube Başkanı Selim Yöndem, hemen hemen her platformda, Yılmaz'a karşı eleştirilerinin dozunu arttırarak sürdürmeye devam edince, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da Yöndem'in Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan oğlu Erhan Yöndem'i, iddialara göre merkeze yaklaşık 120 km. uzaklıktaki Akkuş Belediyesi İtfaiye Amirliği'ne gönderdi. Akkuş'a gönderildikten sonra 15 gün rapor aldığı ileri sürülen Erhan Yöndem, raporunun bitiminde de iş yerine gitmedi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı hakkında tutanak tanzim etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 17:12

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER