Şahin: “Öcalan istedi“ dedi!

MİLAD Partisi Genel Başkanı, İçişleri eski Bakanı ve Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, Bugün Gazetesi'nden Seda Şimşek'e konuştu. Ak Parti Ordu Milletvekili ve İçişleri Bakanı olduğu dönemde neden bakanlık görevinden alındığını ilk kez bu kadar net bir şekilde yanıtladı.

Şahin: “Öcalan istedi“ dedi!
ANKARA - MİLAD Partisi Genel Başkanı, İçişleri eski Bakanı ve Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, Bugün Gazetesi'nden Seda Şimşek'e konuştu. Ak Parti Ordu Milletvekili ve İçişleri Bakanı olduğu dönemde neden bakanlık görevinden alındığını ilk kez bu kadar net bir şekilde yanıtladı. Şahin, Gazeteci Seda Şimşek'in, "Sizin görevden alınmanızı Öcalan'ın istediği yönündeki iddiaların doğruluk payı var mı?" şeklindeki sorusunu şöyle yanıtladı:

Benim görevden alınmam konusu çok gizli ve anlaşılmaz değil. Öcalan'ın "Faşist bakan görevden aldırılmıştır" ifadesi, Öcalan'ın Ada'da koğuş arkadaşıyla yaptığı konuşmanın tespiti ve deşifresi olarak internette duruyor. Şu anda milli irade, terör örgütünün başı ile paylaşılmış vaziyette. Sadece İçişleri Bakanı'nın görevden alınmasıyla ilgili bir etkileşim söz konusu değil, gerekirse başka bakanları da aldıracak bir güç paylaşımı var. Hükümeti istemeye istemeye belli bir rotada, uzaktan kumandalı bir araç gibi yönlendiren bir güç var. Açıkça "Milli çıkarlar, ülke bütünlüğü her şeyin üstündedir" diyecek bir bakanı şu anda bu siyasi kadronun işbaşında tutması mümkün değil.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2015, 14:49

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER