OSKİ'ye 61 kiralık araç

Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde değerlendirilmek üzere ihale alan müteahhit firmalardan 61 araç kiraladı. Kiralanan araçların filoya katılımı içinde devlet töreni düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulmadı, İstiklal Marşı okunmadıı ancak dualar edildi, kurban kesildi.

OSKİ'ye 61 kiralık araç
ORDU - OSKİ Genel Müdürlüğü nezdinde görev yapacak olan 7 kamyon, 28 pikap, 8 ticari araç ve 4 otomobil için Ordu Büyükşehir Belediyesi devlet töreni düzenledi. Törene Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu Kaymakamı Şenol Esmer, Altınordu Belediye Başkan yardımcıları Aydın Şaşmaz ve Fatih Evli, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanları katıldı.

"ARAÇ BÜTÇESİ 6.5 MİLYON LİRA"

Törende Saygı Duruşu'nda bulunulmadı, İstiklal Marşı okunmadı. Kürsüye ilk olarak OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük geldi. Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ olarak birçok belediyeden çok önde olduklarını söyleyen Yürük, geride kalan süre içerisinde toplam 7 ihale yaptıklarını bununda parasal karşılığının 11 milyon lira olduğunu söyleyerek, araç hizmeti noktasında da 6,5 milyon lira bütçenin ayrıldığını ifade etti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da yaptığı konuşmada, 1 Nisan 2014 tarihinde tüzel kişilik kazanmalarından bu yana 5 aylık bir süre geçtiğini, bu sürede kurumsal yapılanmaya tamamladıklarını ve hiç durmadan hizmet etmeye başladıklarını belirtti. Özellikle Ordu’nun kırsal alan ve uzak mahallelerinde su ve kanalizasyon yatırımlarına ağırlık vereceklerini, ayrıca arızaların kısa zamanda onarımları için aktif bir sistem oluşturmak zorunda olduklarını belirten Yılmaz, araçların bu amaca hizmet edeceğini söyledi.

"VALİ BALKANLIOĞLU'DAN TAM DESTEK"

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu da Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan sarsıntının geçiş döneminden dolayı olduğuna dikkati çekerek, "Bir süre sonra hizmetlerin gözle görülür bir şekilde arttığını hissedeceğiz. Ben Belediye Başkanımızı ve ekibini kutluyorum. Kısa zamanda hizmet yapabilecek konuma geldiler. Bu araçlarla hayırlı hizmetlerde bulunacağına inancım tamdır. Valilik olarak tüm desteği de vereceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından dua edildi, kurban ve kurdele kesilerek araçlar görevli oldukları ilçelere gitmek üzere alandan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2014, 09:57

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER