Ordulu gurçetçiler nerede oy kullanacak?

YURT dışında yaşayan Ordulu ve tüm gurbetçiler bugünden itibaren oy kullanmaya başladı. 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için hangi gümrük kapılarında oy sandığı var? İşte o liste.

Ordulu gurçetçiler nerede oy kullanacak?

Yurt dışında yaşayan Ordulular ve tüm gurbetçiler, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için oy kullanmaya başladı. Gurbetçi seçmen sayısının ilk kez 3 milyonu geçtiği açıklanırken, Yüksek Seçim Kurulu yaptığı açıklamada, yurt dışırda kayıtlı seçmenler 7-19 Haziran tarihleri arasında temsilciliklerde veya 7-24 Haziran tarihleri arasında gümrük kapılarında oluşturulan sandıklarda oy kullanabilecekler.

Gümrük kapılarında 7 Haziran Perşembe Türkiye saati ile (TSİ) 08:00'de oy verme işlemleri başladı. Sandıkların kapanması ise 24 Haziran Pazar günü yine TSİ 17:00 olacak. Oy verilebilecek gümrük kapılarının listesi şöyle:

Gümrük kapılarında 7 Haziran Perşembe TSİ 08:00'de oy verme işlemleri başladı. Sandıkların kapanması ise 24 Haziran Pazar TSİ 17:00... Oy verilebilecek gümrük kapılarının listesi şöyle:

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER