Ordu tarihinin en görkemli mitingini yaşadık

2018 yılın içerisinde 2'nci kez, 2002'den bu yana kadar da 19 kez Ordu'ya gelen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu'da tarihi bir kalabalığa hitap etti. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Ordu siyasi tarihinin en görkemli mitingini yaşadık" dedi.

Ordu tarihinin en görkemli mitingini yaşadık

Altaş Tv'de Gündem Özel yayınının canlı yayın konuğu olan ve Haber Müdürü Gökhan Gül'ün sorularını yanıtlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ordu ziyaretini değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 19'uncu kez Ordu iline geldiğini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, "Yağmura rağmen 50 binin üzerindeki hemşehrimizle Ordu siyasi tarihinin en görkemli mitingini yaşadık. Cumhurbaşkanımızı ilimizde ağırlamaktan son derece onur duyduk. Kendileri de Ordu ziyaretinden son derece memnun kaldı ve miting sonrası bizimle yaptığı özel görüşmede buna yönelik takdirlerini ifade etti" dedi.

50 BİN ÜZERİNDEKİ HEMŞEHRİMİZLE MUHTEŞEM BİR ORGANİZASYON GERÇEKLEŞTİRDİK

Hava muhalefetine rağmen 50 bini aşkın Ordulunun alanı doldurduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, "O muhteşem tabloda emniyetin verilerine göre 44 bin civarında, bizim verilerimize göre 50 binin üzerinde hemşehrimizin katılımıyla Ordu siyasi tarihinin en muhteşem organizasyonu gerçekleştirmiş olduk. Bu muazzam tablo 24 Haziran seçimlerine yönelik önemli bir gösterge oldu. Toplu ulaşım merkezinin Cumhuriyet Meydanı'na taşınmasıyla birlikte alanın kapasitesi yetersiz kaldığı için mitingi 19 Eylül Stadyumu'nda düzenlemeyi uygun gördük. Yeni stadyumun hizmete girmesiyle millet bahçesine dönüştüreceğimiz 19 Eylül Stadyumu'nda değişim yaşanmadan önce böyle tarihi bir mitingi gerçekleştirme kararı aldık. Katılım gösteren herkesi kutluyorum" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANIMIZ ORDU ZİYARETİNDEN SON DERECE MEMNUN KALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gördüğü tablodan son derece memnun kaldığını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, "Cumhurbaşkanımız miting vesilesiyle gerçekleştirdiği Ordu ziyaretinden son derece memnun kaldı. Kendileri miting sonrası bizimle yaptığı özel görüşmede buna yönelik takdirlerini ifade etti" şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANIMIZ ORDU'YA DAİR ÜÇ ÖNEMLİ MESAJ VERDİ

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kamuoyunun beklediği üç önemli konuya değindiğini kaydeden Başkan Yılmaz, "Cumhurbaşkanımız Ordu'muza dair üç önemli mesaj verdi. Bunlardan ilki fındık konusuydu. Kendileri TMO'nun gerekirse tekrar devreye gireceğinin ve fındık üreticisini ezdirmeyeceklerinin altını çizdi.  İktidarın en üst temsilcisi Cumhurbaşkanı Erdoğan, fındık üreticisinin yanında olduğunu yüksek sesle belirtmiş oldu. İkinci önemli söylemi şehir hastanesiydi. Sürecin yer tahsisi ve proje aşamasının bittiğini ve bundan sonra da ihale takvimiyle birlikte çok kısa sürede Ordu Şehir Hastanesinin bölgemiz insanının hizmetine sunulacağını söyledi. Üçüncü önemli husus da havzamızdaki yollardı. Cumhurbaşkanımız başta Ünye-Niksar-Akkuş bağlantısı ve devam eden çevre yolu güzergâhları olmak üzere resmi bir takvim vermiş oldu" dedi.  

STADYUM CUMHURBAŞKANIMIZIN ORDU'YA HEDİYESİDİR 

Ordu stadının son durumuyla da ilgili bilgi veren Başkan Enver Yılmaz, "Stadyumumuzun inşasında yüzde 80 seviyesine gelindi. Yeni stadımız Eylül ayı itibarıyla futbol oynanabilecek bir seviyeye gelmiş olacak. Ağustos ayında çimi ekilecek stadın Eylül’de ise sezona yetiştirileceğini öngörüyoruz. Resmi teslim tarihi 2019 yılının Mart ayı olmasına rağmen şu an 7-8 ay önce teslim edilmesi planlanıyor. Sadece futbola yönelik değil, bütün salon sporları, sosyal aktiviteleri ve içerisindeki oteliyle birlikte tam bir spor kompleksi olacak bu eser Cumhurbaşkanımızın Ordu’muza hediyesidir. 150 milyon TL'yi bulacak devasa bir yatırımı ilimize kazandıran Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a bu vesileyle teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER