O firmayı şikayet ettiler!

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, fındık piyasasında tekel oluşturduğu iddiasıyla o İtalyan asıllı firmayı Rekabet Kurumu'na şikayet etti. Ayrı ayrı dilekçe veren Adıgüzel ve Enginyurt kanuni işlem başlatılmasını istedi.

www.netordu.com
O firmayı şikayet ettiler!

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Rekabet Kurumu'na yaptığı tekelci firma ile ilgili şikayet ve müracaat dilekçesini Rekabet Kurumu Başkanı Prof.Dr.Ömer Torlak'a bizzat elden teslim etti. Twitter'dan açıklamalarda bulunan Enginyurt, "Fındık fiyatlarının düşük gitmesiyle, üreticinin hakkını gasp eden Ferrero firmasını Rekabet Kurulu'na şikayet ettim. Şikayet dilekçemizi Rekabet Kurulu Başkanı Ömer Torlak Bey'e teslim ettik" ifadelerini kullandı. 

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ise Rekabet Kurumu'na verdiği dilekçesini Twitter hesabından paylaştı, "Geçen hafta Meclis'te gündeme getirdiğimiz, sosyal medyadan da duyurduğumuz gibi fındık piyasasında oluşturduğu tekel nedeniyle Ferrero firmasını Rekabet Kurumu'na şikayet ettim" dedi. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER