Numan Kurtulmuş resmen açıkladı!

2019 yerel seçimlerinde İstanbul ve İzmir için AK Parti'den adı geçen iki ağır toptan biri olan Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yerel seçimlerde belediye başkan adayı olmayacağını resmen açıkladı. Kurtulmuş, "Yerel konulardan ziyade genel konularda, genel siyasette olmayı tercih ederim" dedi.

www.netordu.com
Numan Kurtulmuş resmen açıkladı!

AK Parti kulislerinde yerel seçimler öncesinde Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un adı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçiyordu. Bu iki önemli isimden biri olan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş aday olmayacağını resmen açıkladı. 

CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, yerel seçimlerde aday olup olmayacağı konusundaki soruya şu yanıtı verdi: 

"Ben siyasetteki gelişim itibarı ile birikimim itibari ile Türkiye'nin genel konularıyla ilgilenen, siyasetin genel konularıyla ilgilenen birisiyim. Yerel konulara odaklanmış birisi değilim. Dolayısıyla daha çok siyasette birikimi itibarı ile genel konular üstünde yoğunlaşmış olan birisiyim. Yerel konulardan ziyade genel konularda, genel siyasette olmayı tercih ederim."

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 19:04

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER