Neden alkışlayıp kahkaha attılar?

TBMM'de bir ilk yaşandı, 4 parti birleşti, fındık üreticilerinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı. CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti fındık üreticilerinin sorunlarının araştırılması yönünde verilen önergeye ortak oy kullandı. Önerge, 135 kabul oyuna karşılık AK Parti'nin 155 oyu ile ret edildi. Şimdi herkes bu soruya yanıt arıyor. Neden AK Partililer alkışlayıp kahkaha attı?

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta fındık üreticilerinin sorunlarının araştırılması için Meclis Araştırma Komisyonu kurulması adına bir önerge verdi. Önergeye Meclis'te ilk defa 4 parti koşulsuz destek verdi. Önerge CHP, MHP, HDP ve İYİ Partililerin 135 kabul oylarının yanında, AK Parti'nin 155 oyu ile rededildi. Sonuç açıklandığında AK Partili milletvekilleri fındık üreticilerinin sorunlarının araştırılması yönündeki önergenin reddine kahkahalar eşliğinde alkışlarla karşılık verdi.

Peki şimdi herkes şu soruyu soruyor: 

Red ettiler, neden alkışlayıp kahkaha attılar? 

Aynı soruyu, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da sordu: "Red çıktığında milli maç kazanmış gibi sevindiniz. Hayırdır neye bu kadar mutlu oldunuz?"

Bu soruya AK Parti Grubu'ndan kimse yanıt veremedi. Sadece AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, fındık ve fındık üreticileriyle ilgili kendilerinin de hazırlıklar yaptığını ve önümüzdeki günlerde Meclis'e yeni bir araştırma önergesi vereceklerini söyledi. 

SOSYAL MEDYAYA NASIL YANSIDI?

Yaşanan bu olay, sosyal medyaya nasıl yansıdı? İşte Twitter'da yapılan paylaşımlar...

Seyit TORUN; CHP Genel Başkan Yardımcısı/Ordu Milletvekili:

Muhsin Emre DEMİRÖZ; AK Parti eski İl Başkan Yardımcısı:

Ümit YILMAZ; MHP Düzce Milletvekili:

Cemal ENGİNYURT; MHP Ordu Milletvekili:

Mustafa ADIGÜZEL; CHP Ordu Milletvekili:

Sera KADIGİL; CHP İstanbul Milletvekili:

Engin ÖZKOÇ; CHP Grup Başkanvekili/Sakarya Milletvekili:

Mahmut TANAL; CHP İstanbul Milletvekili:

Hüseyin ÖRS; İyi Parti Trabzon Milletvekili:

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 03:14

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER