Münbiç'e girmişler gibi!

TBMM'de AK Partili milletvekillerinin fındık üreticilerinin sorunlarına ilişkin önergeye red oyu verdikten sonra kahkahalar atıp alkış tutmasıyla çıkan kriz sürüyor. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Sanki AK Parti'liler Münbiç'e girmişler gibi, bu neyin sevinç çığlığı, neyin coşkusuydu?" diye tepki gösterdi.

www.netordu.com
Münbiç'e girmişler gibi!

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TBMM'de fındık üreticilerinin sorunlarının araştırılmasına yönelik Meclis gündemine getirilen önergenin red edilmesinin ardından basın toplantısı düzenledi.

AK Partili milletvekillerinin bu davranışlarına çok üzüldüğünü dile getiren Enginyurt, şu ifadeleri kullandı:

"Fındığın sorunlarını tartışalım istedik. Bir İtalyan firması piyasayı ele geçirdi, Rekabet Yasası'na aykırı davranıyor araştırılsın istedik. Bir görüntü var ki, işte ona çok üzüldüm.  Sanki AK Parti'liler Münbiç'e girmişler gibi, sanki Türkiye-Yunanistan arasında maç olmuş da, Türkiye gol atmış gibi, AK Parti'li milletvekilleri büyük bir coşku ve sevinçle alkışladılar, buna çok üzüldüm. Neyi alkışladılar? Ne oldu da alkışladılar? Bu neyin sevinç çığlığıydı? Bu neyin coşkusuydu? Bu neyin heyecanıydı? Buna bir Ordulu milletvekili olarak, bir fındık emekçisinin evladı olarak çok üzüldüğümü beyan etmek için huzurlarınıza çıktım." 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER