MHP'de listeler kesinleşti

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri için ilk resmi sıralama, MHP'den geldi. MHP Lideri Bahçeli, listeleri 3 gün erken açıkladı. Ankara kulislerinde bomba etkisi yaratan bu kararın ardından Ordu'daki sıralama da, Cemal Enginyurt'un liste başı olduğu şekliyle açıklandı. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Osmaniye'den 1. sırada aday oldu. MHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural ile anayasa ve uyum çalışmalarında yer alan Mehmet Parsak'ın listede yer almaması dikkat çekti. Aday listesinde, mevcut 35 milletvekilinden 22'si yeniden aday olarak yer aldı.

MHP'de listeler kesinleşti
MHP Lideri Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimleri öncesinde milletvekili kesin aday listesini beklenen tarihten 3 gün önce açıkladı. Aday listesinde, mevcut 35 milletvekilinden 22'si yeniden aday olarak yer aldı, başvurmayan 5 milletvekili dahil 13 milletvekili ise listede yer bulamadı. Mevcut milletvekillerinden listede olmayan 13 isim arasında Oktay Vural ile Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu da var.

Ordu'daki sıralamada ise 3 aday Altınordu'dan, 2 aday Fatsa'dan ve 1 aday da Ünye'den listede yer bulurken, adayların 4'ü erkek aday, 2'si ise kadın milletvekili adayı oldu. MHP Ordu eski milletvekili Cemal Enginyurt'un liste başı olduğu sıralamada, Fazlı Yüksel ikinci sırada, Hurşit Serhat Şahin üçüncü sırada, Selçuk Yücesan dördüncü sırada, Semanur Akbolat beşinci sırada ve Sevinç Aksoy ise altıncı sırada yer aldı.
Mevcut milletvekillerinden listede olmayan 13 milletvekili ise şunlar: "Şefkat Çetin, Atila Kaya, Mehmet Parsak, Oktay Vural, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Seyfettin Yılmaz, Mustafa Mit, Mehmet Günal, Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, Fahrettin Oğuz Tor, Oktay Öztürk, Zihni Açba."

GİRESUN, SAMSUN VE TRABZON ADAYLARI

Giresun'daki 4 milletvekili adaylığına ise Müjdat Öz, Yusuf Şükür, Soner Altun ve Ebru Turan gösterildi. Trabzon'da ise liste başını Nihat Birinci çekerken, İbrahim Çakır ikinci sırada, Murat Aksoy üçüncü sırada, Emirhan Seçkin dördüncü sırada, İsmail Hakkı Kalyoncu beşinci sırada ve Embiya Cevahir ise altıncı sırada yer aldı. Samsun'da ise liste başı Erhan Usta oldu. Abdurrahman Çamaş, Murat Camadan, Erdem Okan, Cemalettin Kola, Yüksel Ünal, Mine Aktaş, Yakup Akın ve Hami Korkmazlı diğer isimler oldu.  

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 00:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER