MHP'de bu kez Yalçın konuştu!

MHP'de Nihat Şensoy'un parti üyesi olmadığı gerekçesiyle İl Başkanı adayı olarak gösterilmediği kongre sonrasında yaşanan gerginlik sürüyor. Bu kez de, MHP Ordu eski Milletvekili Rıdvan Yalçın konuştu, MHP'li eski milletvekili Cemal Enginyurt'a cevap verdi.

MHP'de bu kez Yalçın konuştu!
ORDU - MHP Ordu eski Milletvekili Rıdvan Yalçın, bir diğer MHP Ordu eski Milletvekili Cemal Enginyurt'a kendisine ait Facebook hesabından yanıt verdi. İşte Yalçın'ın zehir zemberek açıklamaları:

"Bugün yapılan kongrede duydum ki, yine esip gürlemiş, orada olmayan insanlar hakkında atıp tutmuşsun. Camianın içişlerini ulu orta tartışmak tarzım olmasa da, adımı da anarak sarfettiğin sözlere elbet bir cevabımız olacak. 

1.Çok sevdiğim bir sözdür: "Biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz" Benim hiç şömineli bir evim olmadı. Onun için üzerime alınmadım. Şömine başında viski içerek telefon açanlardan kimi kastettiğini, benim özel yaşamımı merak eden varsa ben gizemli biri değilim. İsteyen sorar dürüstce söylerim. Benim bir merakım yok. Belki sen çetelesini tutuyorsundur, listeye yazdıklarının kaçı içer, kaçı içmez. Özel yaşamları nasıldır zaafları varmıdır. 

2.Nihat Şensoy'u ben aday etmedim. Kendisi aday olmak istedi. Sayın Genel Başkanımızın talimatı ile Şevket Çetin Bey'e gitti, "Şevket Bey kendisine bu arkadaşlarımızın karnelerinde geçer not yok, hocam git listeni yap şu üyelik formunu doldur. Bir de nüfus cüzdanı sureti bırak diyerek, aday olmasını talimat etti. Bunun üzerine Nihat Bey aday oldu ve kısa zaman içinde seçimi kazanacak bir kabul gördü. Ancak yazık ki, aynı Şevket Çetin, Perşembe günü Nihat Bey'e süren yetmiyor, Divan Tüzüğü uygular, aday olamazsın dedi. Üzücü olan Genel Başkan Yardımcılığı makamının sözünün yere düşmesi değil, bu hususun Nihat Bey'e seçime bir gün kala ve üstelik ancak yanına gittiğinde söylenmiş olmasıdır. Nihat Bey Genel Merkez'e gitmese, bu durum ortaya çıkmayacak ve bir çok yerde olduğu gibi üzücü olaylar olabilecekti.

3.Nasıl sizler bu cenahta kim kime ne demiş biliyorsanız, biz de o cenahta kim kime ne demiş biliyoruz. Kendi kontrolünüzde oluşmuş delegeye rağmen seçimi kazanacağınıza inancınız olsaydı eminim itiraz etmezdiniz. Nihat Bey'in adaylığını engellemek için yaptığınız girişimlerden haberdarız. 

4.Ben kimseye kongreye gitmeyin demedim, yapılan haksız ve nezaketsiz engellemeye karşı protesto hakkımı kullandığımı ve kongreye gitmeyeceğimi bildirdim. Kongre kalabalığı fena da değilmiş, öyle duydum ve duydum ki, benim 15 kişilik adam olduğumu söylemişsin. Kişiler üzerinden siyaset yapmak gibi bir tarzımın olmadığını sana Kalecik'te söylemiştim. Bütün ülkücüler benim adamım, ben bütün ülkücülerin adamıyım. Kendince aşağılasanda, hain ilan etsende, küçümsesende senin seçim kampanyalarında da yakınlarında çalışmış, iki dönem İl Başkanlığı şerefi yaşamış, MHP tarihinde senden sonra ikinci kez vekil olmuş ve MHP'nin iki büyük kongresinde divan başkan yardımcısı olmuş ve büyük kongre tutanağını kendi el yazısı ile yazmış bir adamım ben. Arkamda değil 15 kişi, kimse olduğu iddiasında değilim, ama bir kişi bile olsam bu hor görmeni haklı kılmaz, küçümsemeni meşru göstermez. Bugün geçmişte olduğu gibi muhteşem bir kongre yapmak ve o salondan çok daha güçlü çıkmak mümkünken, kongrenin meşruiyeti sarsılmıştır. Onur Şahin ve Yaşar Pamuk, en az senin kadar bu partide emeği olan insanlardır ve her ikisi de geçmişte benim aday olarak rakibim olmuş olmalarına rağmen her makama layık insanlardır. 

5.Milletvekili olma arzunu saygıyla karşılıyor, sarfettiğin çabayı da taktir ediyorum, ama bu yöntemlerle ulaşacağın bir hedef yok. Yakın tarihe bak, göreceksin. Onun için kardeşane tavsiyem, bu camianın kıymetlerini incitmek yerine, yıpratmak yerine, bırak herkes mücadelesini versin, nasibe razı gelsin.

6.Ben siyaseti meslek olarak görenlerden değilim. Siyasi sıfat arkasına sığınarak şahsiyet kazanma derdim de yok. Siyaset yapmasam benim için hayatın sonu olmayacağı gibi, meşruiyeti olmayan hiçbir koltukta oturmam. İnsanların iradesine ipotek koymam, kimseye sövmem, kimseyi dövmem. İnanmadığım şeye evet demeyeceğim gibi inandığımı söylemekten de geri durmam. Bugün yapılanın doğru olduğuna beni kimse inandıramaz. Umarım tüm bu olumsuzluklara rağmen partimiz başarılı olur. Ben bundan ancak mutlu olurum. Siz inansanız da, inanmasanızda. Yüce Allah, gizli olanı da bilir, açık olanı da."

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2015, 16:24

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER