MHP'li Enginyurt 31 Mart Oyunu'nu anlattı!

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türkiye üzerinde '31 Mart Oyunu' oynanmak istendiğinin altını çizdi, Cumhur İttifakı'nın yüzde 50'nin altında oy alması durumunda Millet İttifakı'nın halkı sokağa çağıracağını ileri sürdü. Enginyurt, "Bu oyun, yüzde 50'nin altına düşerse Cumhur İttifakı'nın oyu, erken seçim istemek için halkı sokaklara davet etme oyunudur. Halkı galeyana getirme oyunudur." dedi.

www.netordu.com
MHP'li Enginyurt 31 Mart Oyunu'nu anlattı!

Cumhur İttifakı'nı ilk günden bugünlere kadar Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla sahip çıktıklarını dile getine MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 31 Mart Yerel Seçimleri'nin önemine değindi, Türkiye üzerinde 31 Mart Oyunu'nun oynanmak istendiğini söyledi. 

"YÜZDE 50'NİN ALTINDA OY ALINIRSA MEŞRUİYET TARTIŞMALARI BAŞLAR" 

Tv52'de yayınlanan ve Akın Çiçek'in sunduğu 'Gündem Özel' programında açıklamalarda bulunan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Millet İttifakı'nın 31 Mart Oyunu ile ilgili MHP Lideri Bahçeli'nin bir analiz yaptığını belirtti, "Eğer 31 Mart seçimleri sonrasında Cumhur İttifakı yüzde 50'nin altında bir oy alırsa, Türkiye'de bir meşruiyet sorunu başlar, meşruiyet tartışmaları başlar. Yüzde 50'nin altında alınan bir oy, başkanlık tartışmalarını doğurur. Başkanlık Referandumu yapıldı, oy vermedi millet denir. Erken seçim istek ve arzuları sesli bir şekilde sokaklarda da dillendirilmeye başlanır. Avrupa ve Amerika'nın da desteği alınarak, bur tartışma, bu istek ve talep Türkiye'de yeni bir kaosun, yeni bir sıkıntılı sürecin başlamısına sebep olur" diye konuştu. 

"MHP'NİN AMACI 3-5 BELEDİYE KAZANMAK DEĞİL, OYUNU BOZMAK"

Türkiye'de 2018 genel seçimlerine katılmak için 5 Mayıs 2018'de muhalif Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti tarafından oluşturulan 'Millet İttifakı'na HDP'nin de destek vereceğini belirten Enginyurt, MHP'nin Cumhur İttifakı'nda amacının 3-5 belediye kazanmak olmadığını belirterek, "Cumhur İttifakı'nın asıl amacı Türkiye üzerine 31 Mart'ta çıkacak sonuçlar üzerinden yapılan senaryoyu ve oyunu bozmaktır" ifadelerini kullandı.

"BU OYUN HALKI SOKAĞA DAVET ETME OYUNUDUR"

Enginyurt açıklamalarını şöyle sürdürdü: 

"Bu oyun, Cumhur İttifakı'nın oyu yüzde 50'nin altına düşerse, erken seçim istemek için halkı sokaklara davet etme oyunudur. Halkı galeyana getirme oyunudur. Güneydoğu'da ve özellikle Mümbiç yöresinde 5 bin tır silahı PKK-PYD'ye veren Amerika'nın PYD ve DEAŞ'ı Türkiye'ye saldırtmak için fırsat kolladığı bir sonuç olacaktır. 31 Mart. 24 Haziran'da ilk turda bu millet Sayın Cumhurbaşkanı'nı seçmeseydi, oyunu o gün sahneye koyacaklardı, ama Sayın Cumhurbaşkanı seçilince bunu yapamadılar. Bunun yerine ekonomik saldırıyı yaptılar. Şimdi yerel seçimleri bekliyorlar. Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın oyu yüzde 50'nin altına düşerse, bu planı sahneye koyacaklar. Bu tezgahı kuracaklar" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 23:09

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER