Kurtulmuş'un acı günü

BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un eniştesi, İlim Yayma Vakfının eski başkanlarından Asım Taşer vefat etti. Devletin zirvesi, merhum Taşer'in cenazesinde buluştu.

Kurtulmuş'un acı günü
İSTANBUL - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un eniştesi, İlim Yayma Vakfının eski başkanlarından Asım Taşer, 93 yaşında vefat etti.

İstanbul Fatih Camii'ndeki cenaze namazına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile ekonomi ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı. 

Vefat haberini ise Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, twitter hesabından, "İlim Yayma Vakfı eski başkanı, ömrünü hayra ve insanlığa hizmete adamış değerli büyüğümüz ve eniştem Asım Taşer Hakk'ın rahmetine kavuştu. Bugün Rahmet-i Rahmana uğurladık. Allah gani gani rahmet eylesin. Taşer Ailesi'ni ve bizleri yalnız bırakmayan, gelemeyerek dua ve taziyelerini ileten tüm dostlarımıza teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 14:30

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER