Kurtulmuş'tan OHAL tepkisi!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sosyal medya hesabından OHAL çağrısı yapan ünlü hukukçu Prof.Dr.İzzet Özgenç'e çok sert tepki gösterdi. Kurtulmuş, ekonomik OHAL tartışmalarına ilişkin "Saçma sapan bir iddiadır. Böyle bir şey söz konusu dahi olamaz, düşünülemez" ifadelerini kullandı. İşte ayrıntılar...

Kurtulmuş'tan OHAL tepkisi!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. 

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyesi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Öğretim Üyesi Prof.Dr.İzzen Özgenç'in Twitter hesabından yaptığı OHAL çağrısına sert tepki gösterdi. 


Kurtulmuş, "Saçma sapan bir iddiadır. Böyle bir şey söz konusu dahi olamaz, düşünülemez" dedi.

İşte o açıklamalar: 

"Türkiye ekonomik sistemi serbest pazar ekonomisinin şartları içerisinde gündeme almış bir ülkedir. Bu sistem içerisinde serbest pazarın koşullarından asla taviz verilmeden devam eder. Hem dövizin fiyatlanması konusunda, hem piyasadaki fiyatlar konusunda serbest pazar kuralları hakim olur. Ancak bugün de bir operasyondan bahsediliyor. Stokçuluğa karşı, fiyatı aşırı arttıran ve maalesef bu türbülanstan istifade ederek haksız kazanç elde etmek için ortada dolaşanlara karşı da Hükümet her türlü tedbiri alır. Ama asla hiç kimsenin aklından bir olağanüstü hal gibi bir laf geçmesin. Bunun konuşulması dahi fevkalade yanlıştır. Türkiye'nin böyle bir ihtiyacı yoktur. Evet, doğru bu enflasyonist ortam içerisinde, enflasyon baskısını arttırmamak için stokçuluğa karşı bir mücadele eyvallah, ama sonuçta serbest pazar ekonomisi şartları içerisinde devam ediyoruz. Burada Hükümet her türlü kontrolü yapmakta zaten hem yetkili, hem sorumludur. Fiyatları arttıran her türlü spekülatif eylemlere karşı tedbirini almak zorundadır. Ekonominin genel gidişatını korumak ve vatandaşımızın da bu tür baskılardan korumak için bu şarttır, ama OHAL konusunun konuşulması bile doğru değildir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER