Kurtulmuş'tan 'Güven Türkiye' çağrısı

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'ye ve Türk insanına çağrıda bulundu, "Güven Türkiye" dedi. Kurtulmuş, "En zor şartlar altında diyoruz ki; güven Türkiye, umutla bu ülkeyi yarınlara taşıyacak senin güvenindir" ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş'tan 'Güven Türkiye' çağrısı

Sosyal medya hesapları aracılığıyla Türk halkına seslenen ve çağrıda bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türk halkının hem milletçe, hem de devletçe zor bir süreçten geçtiğini belirterek güven çağrısında bulundu. 

İşte Kurtulmuş'un o açıklaması: 

"Millet olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Umutla, güvenle bu süreci aşacağız. Biz milletimize güveniyoruz. Biz Türkiye'ye güveniyoruz. Biz bu ülkenin imkanlarına güveniyoruz. Biz bu ülkenin insanlarına güveniyoruz. Hastalarının başında büyük bir fedakarlıkla çırpınan hekimlerimize, hemşirelerimize, sağlık personelimize güveniyoruz. En zor şartlarda helal rızkının peşinde olan emekçi kardeşlerimize güveniyoruz. Öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, yarınlarımızı aydınlatacak çalışkanlığına güveniyoruz. Çelikten elleriyle, kartal bakışlarıyla hudutlarımızı koruyan Mehmetçiğimize güveniyoruz. Seccadelerinin üzerinde sabahlara kadar dua eden annelerimizin, ninelerimizin, büyüklerimizin dualarına güveniyoruz. Bu memleketin bağrında sıradağlar gibi yatan şehitlerimizin maneviyatına güveniyoruz. Bu ülkenin birikimine güveniyoruz. Bu ülkenin medeniyetine güveniyoruz. Bu ülkenin insanlarına güveniyoruz. Kısacası en zor şartlar altında diyoruz ki; güven Türkiye, umutla bu ülkeyi yarınlara taşıyacak senin güvenindir."

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER