Kılıçdaroğlu: “Hayatımda duyduğum en saçma tartışma“

"Abdullah Gül mü? Recep Tayyip Erdoğan mı Cumhurbaşkanı olacak? Hayatımda duyduğum en saçma tartışmalardan birisi bu" Bu sözler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ait. Kılıçdaroğlu, toplumun belli bir noktaya koşullandırıldığının altını çizerek, "Tartışmamız gereken şu. Türkiye Cumhuriyeti'nin nasıl bir Cumhurbaşkanı'na ihtiyacı var? Nasıl bir Cumhurbaşkanı olmalı? Bunu tartışmıyoruz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: “Hayatımda duyduğum en saçma tartışma“
İSTANBUL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da yabancı medya kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Park Bosphorus Otel'de yapılan toplantıya çok sayıda gazeteci ile birlikte CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, Şafak Pavey ve Faruk Loğoğlu gibi isimler katıldı. Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin "Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaştı. Cumhurbaşkanı ile Başbakan görüştü, birkaç saat önce Sayın Cumhurbaşkanı da Sayın Tayyip Erdoğan'la istişarelerde bulunulacağını belirtti. Siz bu konda neler söylemek istersiniz?" sorusuna yanıt verdi. 

"HAYATIMDA DUYDUĞUM EN SAÇMA TARTIŞMA" 

Türkiye'de yanlış şeylerin tartışıldığını, toplumun belli bir noktaya koşullandırıldığını ileri süren Kılıçdaroğlu, "Tartışmamız gereken şu. Türkiye Cumhuriyeti'nin nasıl bir Cumhurbaşkanına ihtiyacı var? Nasıl bir Cumhurbaşkanı olmalı? Bunu tartışmıyoruz. Efendim Abdullah Gül mü Cumhurbaşkanı olacak, Recep Tayyip Erdoğan mı Cumhurbaşkanı olacak? Hayatımda duyduğum en saçma tartışmalardan birisi. Bu ülkede başka bir insan yok mu? İnsanları kucaklayan, geçmişi temiz, aydınlık, Dünya'yı iyi okuyan, Dünya dengelerini bilen, hiç kimse için öteki ayrımı yapmayan bir Cumhurbaşkanı çıkmayacak mı? Nasıl bir Cumhurbaşkanı istiyoruz bu ülkede? Bunu tartışmıyoruz. Putin modeli diyoruz. Hani Türkiye ileri demokrasisi olan bir ülkeydi? Demokrasisi ileride olan bir ülkeydi? Burada medyanın da sorumluluğu var. Medya toplumu koşullandırıyor. Özellikle gazeteci arkadaşlarımdan rica ediyorum nasıl bir Türkiye'ye, nasıl bir Cumhurbaşkanı'na bizim ihtiyacımız var? Asıl tartışmamız gereken nokta budur." diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2014, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER