İyi Parti'nin standına çirkin saldırı!

Seçim çalışmalarında özellikle akşam saatlerinde yaşanan yaya yoğunluğunu dikkate alan siyasi partiler, sahil güzergahına seçim standları kuruyor. AK Parti, CHP ve MHP'nin yanı sıra İyi Parti'de seçim standı kurdu, ancak kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından saldırıya uğradı.

İyi Parti'nin standına çirkin saldırı!

İyi Parti tarafından tıpkı diğer siyasi partiler gibi Altınordu Akyazı Sahili'ne kurulan seçim standı, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından saldırıya uğradı. Partinin standı dağıtılırken, afişleri de delici ve kesici aletlerle parçalandı.

Sabaha karşı gerçekleştiği düşünülen saldırıya tepki gösteren İyi Parti Ordu İl Başkanı Necmettin Şahin ve partililer, saldırının takipçisi olacaklarını getirdi. Altaş Tv mikrofonlarına konuşan Şahin, "Biz gece 12.00 gibi ayrıldık, birşey yoktu. Sabah arkadaşlarımızın telefonuyla öğrendik. Bu saldırı bizi gerçekten üzdü. Çünkü bu olay basit bir olmay gibi görünebilir ama toplumu ayrıştıran, kutuplaştıran bir davranıştır. Biz bu tür olayların karşısındayız. Yapanlar bu ilin vatandaşlarından birisidir. Daha önce de böyle saldırılar oldu, ama bu zamana kadar dile getirmedik. Bunu yapanları kınıyoruz ve saldırın takipçisi olacağız" diye konuştu.

İyi Parti Ordu İl Başkanlığı, saldırıyla ilgili olarak soruşturma başlatılması amacıyla polise şikayet dilekçesi verdi.  

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER