İşte Ordu'nun AK Parti milletvekili listesi

ADALET ve Kalkınma Partisi Ordu Milletvekili listesini Yüksek Seçim Kurulu'na sundu. Ordu'da liste başına Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer getirildi. Listenin devamı ise beklenen isimlerden çok daha farklı isimlerden oluştu.

İşte Ordu'nun AK Parti milletvekili listesi

AK Parti Genel Merkezi milletvekili listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti. Ordu'dan sürpriz isimler listeye girdi. 

AK Parti'de Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in liste başı olduğu milletvekili sıralamasında ikinci sıraya İbrahim Ufuk Kaynak, üçüncü sıraya Mustafa Hamarat, dördüncü sıraya İsa Yüksel, beşinci sıraya İsa Gül ve altıncı sıraya ise Samet Özdemir yazıldı.

AK PARTİ'NİN GİRESUN LİSTESİ

AK Parti Giresun Milletvekili aday listesini ise Nazım Elmas, Ali Temür, Tolga Erener ve Berrin Aydın'dan oluşturdu.

AK PARTİ'NİN SAMSUN LİSTESİ

AK Parti'nin Ticaret Bakanı Mehmet Muş'u liste başı yaptığı Samsun'da ise sıralama Çiğdem Karaaslan, Yusuf Ziya Yılmaz, Orhan Kırcalı, Ersan Aksu, Mücahit Yılmaz, Havva Şen Saygın, Kadir Kayan ve İrfan Şenocak aday oldu. 

AK PARTİ TRABZON LİSTESİ

AK Parti Trabzonda ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu liste başına getirdi. Diğer isimler ise Mustafa Şen, Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç, Meryem Sürmen ve Zafer Oğluoğlu'dan oluştu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2023, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER