İstanbul ve Ankara adayları belirlendi!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İstanbul ve Ankara adaylarının belirlendiğini, açıklamayı ise Genel Başkan Erdoğan tarafından yapılacağını canlı yayında açıkladı. Ordu'nun adayı Mehmet Hilmi Güler'in da aynı anda açıklanması bekleniyor.

www.netordu.com
İstanbul ve Ankara adayları belirlendi!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TRT Haber'de Haber ve Spor Dairesi Başkanı Yaşar Taşkın Koç'un sorularını yanıtladı. Cumhur İttifakı'na ilişkin konuşan Kurtulmuş, "Her iki partide, ittifak olsun olmasın, başka konularda anlaşma olsun olmasın, Cumhur İttifakı'nın ana çerçevesinin korunacağını, yani milli meselelerde Türkiye'de her iki partinin ortak hareket etmeye devam edeceğini zaten deklare etmiş vaziyetteler" dedi. 

"ANKARA VE İSTANBUL ADAYLARI BELLİ"

Adayların da belirlendikçe kamuoyu ile paylaşılacağını belirten Kurtulmuş açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü: 

"Çok titiz bir çalışmayla adayların tespiti meselesinde büyük bir mesafe alındı. Burada İstanbul, Ankara başta olmak üzere bir çok şehrin adayının kim olacağı belli oldu, ama siyasi etik gereği bunları bizim söylememiz doğru olmaz ya da siyasi etik gereği bunu bizim kulislere sızdırmamız ya da söylememiz doğru olmaz. Bunun ne zaman, ne şekilde ilan edileceği Sayın Genel Başkanımızın takdirindedir. Bunlar hemen önümüzdeki günlerde belki gelişmelere göre bu hafta sonu ilan edilebilir. Bir kısmı açıklananlar ilan edilebilir. Dolayısıyla burada kendi mecranda yürüyen bir süreç var. Bu süreçte verilen kararlar var. Kararlar verildikçe bunlar kamuoyu ile paylaşılacak. İfade ettiğim gibi İstanbul, Ankara başta olmak üzere adaylarımız bellidir. Bunların ne şekilde, nerede, nasıl açıklanacağı ise Sayın Genel Başkanımızın takdirindedir. Yoksa kulislerde isimlerin dolaşmasının da çok da kıymeti harbiyesi yoktur."

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER