İnce'den TRT ekibine skandal hareket!

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından ilk açıklamasını yapmaya hazırlanan Muharrem İnce, toplantı öncesi TRT ekibinin salonda olup olmadığını sordu. Ardından TRT'nin mitinglerini yayınlamadığı gerekçesiyle "TRT'yi dışarı alabilir miyiz" dedi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran seçimlerinde aldığı yenilginin ardından basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısının daha başında "TRT burada mı arkadaşlar?" diye sordu. 

TRT ekibinin basın toplantısını izlediğini öğrenen İnce, "TRT'yi dışarı alabilir miyiz? Size değil yani, lütfen. İstanbul, Ankara, İzmir mitinglerimi vermeyen TRT'nin burada ne işi var? Çok rica ediyorum. Üç büyük şehirde miting yapacağım, bir dakikasını dahi göstermeyecek devletin televizyonu bugün burada iş olsun diye gelecek" diyerek tepki gösterdi.

"TRT ÇALIŞANLARININ GÖNLÜNÜ ALMAYA ÇALIŞTI" 

İnce, tavrı üzerine TRT çalışanlarının da bozulduğunu fark edince, "Lütfen, sizinle ilgili değil, emekçilerle ilgili değil bu tavrım. Size kahve ikram edebilirim çıkışta" diyerek de gönül almaya çalıştı.  

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 23:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER