İdris Naim Şahin Ordu'dan aday değil!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin'de katıldığı bir canlı yayında partisinin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı beklenen İdris Naim Şahin'in aday olmayacağını söyledi. Akşener, "Olumlu baktı, fakat zamanın çok sıkışmış olması sebebiyle daha sonra da bu adaylık konusu gündemden düştü. Yani bugün itibarı ile gündemden düştü" diye konuştu.

İdris Naim Şahin Ordu'dan aday değil!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin'de gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Kanal 33 ve Sun Tv ortak canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"ADAYLIK KONUSU GÜNDEMDEN DÜŞTÜ"

İYİ Parti'nin Ordu'dan İdris Naim Şahin'i aday gösterip göstermeyeceği konusunda sorulan soruyu yanıtlayan Akşener, "Adaylık konusu gündemden düştü" dedi.

İşte Akşener'in o açıklamaları:

"Arkadaşlarımız özellikle İl teşkilatımız ve Ordu'nun bizim açımızdan önemli kanaat önderleri, biz Sayın Şahin ile yol yürümekle ilgili memnuniyet duyduğumuzu ifade ettik hep, fakat başlangıçta bir çekimserlik oldu. Daha sonra CHP Belediye Başkan adayını açıkladı, Sayın Hilmi Güler, İttifak'ın adayı olarak ortaya çıktı. Dün itibarı ile arkadaşlarımız görüşmeler neticesinde, bize de bir iadei ziyarette bulundu Sayın İdris Naim Şahin. Ben de kendisine Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı konusunda beraber yol yürümükten çok büyük mutluluk duyacağımı söyledim. Kendisi buna olumlu baktı. Ailesiyle bir görüşme konusu gündeme geldi, yani olumlu baktı. Fakat zamanın çok sıkışmış olması sebebiyle daha sonra da bu adaylık konusu gündemden düştü. Yani bugün itibarı ile gündemden düştü.

"ORDU'YU ALABİLECEK BİR İNSAN, OLMADI"

Ben Sayın İdris Naim Şahin'e teşekkür ediyorum. Çünkü gayet olgun ve Ordu'yu alabilecek bir insandır kendisi. Yani çok geç kalındığı için biraz mesele uzadığındanz dolayı olmadı." 

ORDU'DAN PARTİLİ BİR İSİM ADAY OLACAK

İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin'in kendisini ziyaret ettiğini belirten Akşener, "Eski iki İçişleri Bakanı olarak hatıra tazeledik, adaylık konusuna olumlu baktığını kamuoyu ile paylaşmak isterim. Şu an itibarı ile aday değil. Biz kendi içimizden bir arkadaşımız aday olacak, bakacağız ona." ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 19:53

eko

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer kılıc
Ömer kılıc - 3 yıl Önce

Kazanabılecegın ılı elının tersiyle ıtıyorsunuz kazanmak ıstemıyorsunuz ıdtıs bey bu ısın ustesınden gelırdı kazanmak ıstemıyorsunuz herkes sevıyordu

SIRADAKİ HABER