Hiç kimseye müsaade etmeyeceğiz!

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yasalara aykırı olarak yapılan hiçbir bina veya iş yerine taviz vermeyeceklerini belirterek, özellikle kıyı kenar çizgisi ihlalilinde bulunan tüm binaların yıkılacağını söyledi.

Hiç kimseye müsaade etmeyeceğiz!
ORDU - Ordu sahilinde 22 yıldır yıkılmayı bekleyen bir restoranın yıkılışını bizzat takip eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yıkımlarla ilgili yürüttükleri çalışmalarda amaçlarının kıyı-kenar çizgisi dahil olmak üzere, halkın ortak kullanımına sahip olan alanlarda, ne kamu kurumu, ne de özel şahıs tecavüzü olmayacak şekilde düzenleme yapmak olduğunu söyledi. Başkan Yılmaz, "Hiç kimseye müsaade etmeyeceğiz. Eşit olacağız, adil olacağız" dedi. 

Adaleti yerine getirmeye çalıştıklarını ve bunun da birilerini rahatsız edeceğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, "Görüldüğü gibi hiç gözünün yaşına bakmadan tavizsiz bir şekilde yıkım işlemini gerçekleştirdik. Sadece bugünkü yıkım bundan ibaret değil. Burada görmüş olduğunuz büfelerin tamamı da yıkılacak ve bu gördüğünüz alan Ordu insanımızın, şehir insanımızın rahat bir şekilde denizle temasını sağlayacak. Yürüyüş yaptığı zaman, denizin temiz havasını alabilecek ve denizi hemen yanı başında hissettirebilecek mahiyette, temiz ortam oluşturma amacındayız" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 22:22

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER