HDP Eş Genel Başkanı Tuncel: “Talep eden değil, inşa eden olacağız“

Şırnak'ta konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, "Türkiye'yi demokratikleştirme dönemidir. Biz Kürdistan'da kendi dilimizle, kültürümüzle ve kendi kimliğimizle kendi kendimizi yöneteceğiz. Artık bunu talep eden değil, inşa eden olacağız" diye konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Tuncel: “Talep eden değil, inşa eden olacağız“
ŞIRNAK - Şırnak'ta gerçekleştirilen Avaspi Kültür ve Sanat Festivali'nin son gününde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, "Bu dönem Demokratik Özerk Kürdistanı inşa etme zamanıdır" dedi. 

"ANKARA'YI DA DEĞİŞTİRECEĞİZ"

Hükümet'i imhacı ve inkarcı bir zihniyette olduğunu söyleyen Tuncel, "Türkiye'yi demokratikleştirme dönemidir. Biz Kürdistan'da kendi dilimizle, kültürümüzle ve kendi kimliğimizle kendi kendimizi yöneteceğiz. Artık bunu talep eden değil, inşa eden olacağız, bir yandan da birlikte yaşadığımız halkları da, Ankara'yı da değiştireceğiz" diye konuştu. Ankara'nın imhacı, inkarcı ve asimilasyoncu zihniyeti değişmeden başlarından bombaların eksik olmayacağını ve bu ülkede savaşın son bulmayacağını dile getiren Tuncel, "Kendi yaşamımızı kendi ellerimizle kurarken, Kürdistan'da özgürlük mücadelesini yükseltirken, Türkiye'nin değişmesi ve demokratikleşmesi için bu mücadeleyi Türkiye halklarıyla da birlikte yürüteceğiz. Bu yüzden önümüzdeki dönem çok daha zorlu bir dönem olacaktır" dedi. Tuncel, demokratik, özgür, eşit bir gelecek kurma hayallerinde olduklarının belirttiği konuşmasında, "Ortadoğu'da Kürt halkının özgürlük sorunu sadece Kürtleri özgürleştirmeyecek birlikte yaşadığı diğer halkları da özgürleştirecektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2014, 23:26

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER