Hamarat aday adaylığını açıkladı!

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Hamarat, eski bir belediye çalışanı olduğunun altını çizerek, "Belediyecilikle sonradan kitaptan okuyarak tanışmış birisi değilim. Sadece asfalt döken, çiçek diken belediyecilik olarak düşünmüyoruz" dedi.

www.netordu.com
Hamarat aday adaylığını açıkladı!

AK Parti Ordu İl Başkanlığı Toplantı Salonu'na beraberinde kalabalık bir partili grupla gelen AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat, yerel seçimlere 'gönül belediyeciliği' sloganıyla hazırlanacaklarını söyledi. Ordu için elini taşın altına koyacağını açıklayan Hamarat, toplantı öncesinde Süleyman Felek Caddesi'nde basın mensupları ve vatandaşlarla sohbet etti.

Alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde parti binasına gelen Hamarat, "Elimizi taşın altına koyup Ordu'da hem her köşesine, hem de her sektörüne, ama o sektörü taciz ederek değil, o sektörün işini zora sokarak değil, o sektöre yardımcı olarak, o sektörün önünü açarak hükümet yatırımlarının alt yapısını hazırlamak, ticaret yapanların, yatırım yapanların kardeşi olmak ama yatırım işlerini kolaylaştırmak üzere yeni bir belediyecilik, gönüllere dokunan, gönül alan, burada bir gönül adası oluşturan, bir kardeş belediyeciliği olarak düşünüyoruz" dedi. 

"FINDIK İLE İLGİLİ SÜRPRİZLER VAR"

Hamarat konuşmasında gündemine fındığı da alarak, "Fındık meselesi eğer Ordulunun meselesiyse bal gibi belediyenin de meselesidir" dedi ve açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Fındık meselesinin belediye ile ilgili olmadığını düşünenlere sürprizlerimiz var. Fındık meselesi eğer Ordulunun meselesiyse bal gibi belediyenin de meselesidir. Belediye'nin de elini taşın altına koyacağı yerler vardır. Çünkü fındık ürünümüz sadece bizim dalda yetiştirip çuvallara doldurup dünyaya satacağımız bir ürün değildir. Fındık ürünü Türkiye'nin milli bir ürünüdür, fındık ürünü sanayi ürünüdür aynı zamanda. Biz hem tarım bölgesi olarak fındık tarımı yapan ama fındık sanayisini de kendimiz üretebilecek kadar alt yapısı olan, beyin gücü olan, bilgisi olan, tecrübesi olan bir il olarak AK Parti hükümetlerinin burada sağlayacağı al yapıyı da en güzel şekilde değerlendirecek bir yerel yönetime kavuşturmayı hayal ediyoruz. 

Bunun adı yeri gelecek Fındık Organize Sanayi olacak işleme konusunda, yeri gelecek fındık bahçesi örnek en verimli nasıl yapılır, fındık bahçelerinin verimi nasıl arttırılır burada belediyenin elini taşın altında göreceksiniz. Yeri gelecek fındık ticaretinin başıboş sağda solda değil belli bir düzen içerisinde fındık tüccarlarımızın arzusu doğrultusunda en kaliteli, en güzel bir şekilde yapıldığını ve burada fiyatını bulduğunu ve emeğini herkesin aldığını, hem üretenin, hem ticareti yapanın memnun olduğu ama aynı zamanda da sanayi ürünü olduğu için fındıkta da marka dönemine geçildiğini ve bunu geçerken de Büyükşehir Belediyesi olarak nasıl rol oynandığını, nasıl elini taşın altına konduğunu hep beraber göreceğiz. Fındık meselesini boş konuşanların, sağa sola savuranları, oraya buraya küfredenlerin inisiyatifine bırakmayacağız."

Hamarat açıklamasının ilerleyen dakikalarda nasıl bir belediyecilik kimliği oluşturacaklarını da anlatarak şu ifadeleri kullandı: 

"Belediyeciliği sadece asfalt döken, çiçek diken belediyecilik olarak düşünmüyoruz. Bütün sorunlara dokunan belediyecilik olarak düşünüyoruz. Bize soruluyor, tamam bunları konuşuyorsun da parayı nereden bulacaksın? Konuştuğumuz konuların yarısından fazlasının parayla ilgisi yoktur. Adamlıkla ilgisi var, dost eli olmakla ilgisi var, gönülle ilgisi var. Belediye hizmetlerinin halkla buluşturulması, kapısı açık bir belediye, gönlü açık bir belediye için paraya gerek yok. Sadece insanların derdini kendine dert bilmek, onu birinci sıraya almak, nefsini ikinci sıraya almak bunun için yeterlidir. 

"BELEDİYECİLİĞİ KİTAPTAN OKUMADIK"

Belediyecilikle sonradan kitaptan okuyarak tanışmış birisi değilim. Eski bir büyükşehir belediyesi, efsane bir büyükşehir belediyesinin personeliyim. Eğer siz istiyorsanız, eğer siz desteklerseniz gelmeye hazırız. Biz mevki makam peşinde değiliz. Allah'a çok şükür, şimdiye kadar tattığımız mevkiler, makamlar bu keyfimizi tatmin edecek kadar yeterli. 

"AYRICALIK BEKLEYEN BENİMLE YÜRÜMESİN"

Bizden kimse ayrımcılık beklemesin, bizden kimse kayırmacılık beklemesin. Bizden kimse belediye kaynaklarını çar çur etmeyi beklemesin. Bizden kimse belediyenin verdiği imkanları başka amaçlarla, hizmet dışında herhangi bir amaçla kullanmamızı beklemesin. Böyle bir beklentisi olan varsa benimle yürümesin."

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER