Giderayak 4 müdürlüğü kapattı!

ÜNYE Belediyesi'nde görevinden alınan Ahmet Çamyar'dan sonra yerine atanan Ünye Belediye Başkan Vekili Yaşar Sezgül, belediyede giderayak 4 müdürlüğü 'kamu tasarrufu' gerekçesiyle kapattı. Başkan Sezgül, daha önce de makama oturur oturmaz Çamyar'ın çalışma ekibini sürgüne gönderir gibi dağıtmış, gelen tepkiler üzerine geri adım atmıştı.

Giderayak 4 müdürlüğü kapattı!

Konuya ilişkin açıklama Ünye Belediye Başkanlığı'ndan geldi. Başkan Vekili Yaşar Sezgül tarafından yapılan açıklamada, "Ünye Belediyesi'nde çalışmaların bir noktadan yürütülmesi ve kamu tasarrufu kapsamında verimliliği artırmak adına bazı müdürlükler kapatılarak diğer müdürlükler bünyesinde birleştirildi" denildi. 

Buna göre Şubat Ayı Belediye Meclis Toplantısı'nda oy çokluğu ile alınan karar sonrasında, Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü kapatılarak Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne, Strateji ve Geliştirme Müdürlüğü kapatılarak Plan-Proje Müdürlüğüne, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü kapatılarak Zabıta Müdürlüğüne ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü kapatılarak Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlandı. Ayrıca aktif durumda olmayan Koordinasyon İşleri Müdürlüğü ise tamamen kapatıldı.

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül yeni düzenleme ile hizmetlerin daha koordineli bir şekilde yürütüleceğini, aynı zamanda kamu tasarrufu anlamında da önemli bir kazanım elde edileceğini söyledi. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER