Geldi fındık 15 lira dedi gitti

İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Ordu ziyaretinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki kalabalıktan pek de memnun kalmadı, "Fındık 15 lira olacak" dedi ve gitti.

Geldi fındık 15 lira dedi gitti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Altınordu Cumhuriyet Meydanı'nın yaklaşık 4'te birlik kısmının doldurduğu kalabalığa seslendi. Konuşmasının en başında "Buraya gelirken kime rastladıysam dediler ki, fındık için konuş. Elbette ki fındık için konuşacağım. Fındık önemli" diye konuştu.

İyi Partili kadınların 'tülbent devrimi' yaptığını savunan Akşener, "Fındık mezara gömülsün mü? Fındığa, Allah nasip etsin Cumhurbaşkanı seçildiğimde ilk açıklayacağım şey, fındık fiyatıdır, Allah'ın izniyle 15 lira olacaktır. Fnıdıktan bahsetmemiz lazım. Fındık bu bölgenin, Karadeniz'in en stratejik ürünüdür. Türkiye'nin dünyada fiyat belirleyebileceği, belirleyebildiği tek ürünüdür. Fiskobirlik Varlık Fonu'na devredildi. Fiskobirlik'i yeniden tanzim etmedikçe ve devletin fiyat belirlemek için fındığa destek vermesini sağlayamadığımız takdirde fındık mezara gömülür. Bunu engelleyeceğiz. Fiskobirlik yeniden asıl görevine dönecek, Varlık Fonu içerisinden çıkarılacak. Fiyat belirleyen bunun pazarlamasını, satışını yapan şirket millileşecek. Bu yıl fındığın fındığın fiyatı 15 lira olacak." ifadelerini kullandı.

Bazı partililerin ilginç pankartlar taşıması da dikkatlerden kaçmadı
 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER