Fındıkla ilgili beklenen açıklama geldi!

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri'nde özellikle CHP'nin adayı Muharrem İnce ve İyi Parti'nin adayı Meral Akşener'in ortak bir ağızla "Fındık 15 lira olacak" açıklamalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ordu'da yanıt geldi, "Siz muhalefetin esip gürlediğine bakmayın. Onlar sadece konuşur. Biz ise ne söylediysek yaparız. Toprak Mahsülleri Ofisi fındık üreticisinin yanındadır" diye konuştu.

Fındıkla ilgili beklenen açıklama geldi!

Ordu'dan ve Ordu Mitingi'nden çok memnun olduğu gözlemlenen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Eylül Stadyumu'nda fındıkla ilgili beklenen açıklamaları yaptı. Fındık üreticilerine Toprak Mahsülleri Ofisi'nin yanlarında olduğunu söyledi, işte o beklenen açıklamalar:

"TMO FINDIK ÜRETİCİSİNİN YANINDADIR"

"Şimdi geliyorum önemli bir konuya. Ordu'da ruhsatlı alanlarda fındık üretimi yapan üreticilerimize destek veriyoruz. Dünya'daki üretiminin çok büyük bir bölümünü tek başına karşıladığımız fındık, ülkemizin en önemli tarım ürünlerinden biri. Bu bakımdan, fındık üreticilerimizin her meselesi bizim için önemlidir. Tarım Bakanlığımız başta olmak üzere bu konuyla ilgili tüm kurumlarımız fındık üretiminin daha sağlıklı hale getirilmesi konusunda çok ciddi hazırlık içinde. Siz muhalefetin esip gürlediğine bakmayın. Onlar sadece konuşur. Biz ise ne söylediysek yaparız. Burada şimdi ifade ediyorum, fındık üreticilerimizin mağdur olmasına müsade etmeyeceğiz. Bugüne kadar Ordulu çiftçilerimize 3 katrilyon lirayı aştık, destek sağladık. 2002'den bugüne yaklaşık 46 bin Ordulu vatandaşımızı İŞKUR aracılığıyla iş sahibi yaptık. Dolayısıyla Toprak Mahsülleri Ofisi bu konuda fındık üreticisinin yanındadır, kendileriyle toplantılarımı yaptım ve hiç bu muhalefetin atıp tutmasına, gürlemesine bakmayın. Bunlar yalanı rahat söylerler. Bunların iktidarlarında fındık müstahsilinin ne hale geldiğinizi biliyorsunuz, aman bu oyunlara gelmeyin. Biz verdiğimiz sözün her zaman arkasındayız. Hiç bu oyunlara gelmeyin ve şu 5 gün içerisinde de bunların defterini tam manasıyla dürün."

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 01:04

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER