Fındık hamlesi için kim neler söyledi?

CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen flaş fındık hamlesi, fındık piyasalarında da hareketliliğe yol açtı. Peki AK Parti'nin fındık hamlesi karşısında kimler neler söyledi? İşte ayrıntılar...

www.netordu.com
Fındık hamlesi için kim neler söyledi?

Şenel YEDİYILDIZ; Ak Parti Ordu Milletvekili: "Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı: 1 Kasım’dan itibaren fındığın kilosu 14, Giresun kalite fındığın kilosu 14,5 liradan alınacak. Kayıtlı alımlarda 2 lira destek ödemesi yapılacak. Fındık üreticimizin taleplerine kulak veren Sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli'ye çok teşekkür ederim."

Metin GÜNDOĞDU; AK Parti Ordu Milletvekili: "Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeler netice verdi. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan Levant kalite fındığın 14 TL’den alınacağını açıkladı. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Bakanımıza hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum."

Cemal ENGİNYURT; MHP Ordu Milletvekili: "Sayın Cumhurbaşkanı, fındık fiyatlarıyla açıklama yaptı. TMO 1 Kasım itibariyle, 14 TL'den fındık alacaktır. Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanım. Sesimizi duydun, fındık üreticisi adına Allah razı olsun diyoruz. 

Mustafa HAMARAT; AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hemşerilerimizin beklediği müjdeyi verdi: TMO 1 Kasım'dan itibaren 14 ve 14 buçuk liradan fındık alacak. Ne demiştik Ak Parti olarak fındık üreticimizin her zaman yanındayız. Piyasada oluşan fiyat üreticimizi tatmin etmezse devreye gireriz."

Seyit TORUN; CHP Genel Başkan Yardımcısı: "Üreticinin elinde fındık mı kaldı da fiyat açıklıyorsunuz? Fındık fiyatı Kasım’da değil Haziran’da açıklanır. Üretici fındığı elinden yok pahasına çıkardı, siz şimdi üreticinin elinde kalmayan fındığın fiyatını açıklıyorsunuz!"

Mustafa ADIGÜZEL; CHP Ordu Milletvekili: "Fındık için bizden 5 ay geriden geliyorlar. Madem 14.5 TL idi, Haziran ayında biz derken neden vermediniz"

Engin TEKİNTAŞ; Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan; 1 Kasım 2018 tarihi itibariyle TMO'nun fındık alımına başlayacağını açıkladı. TMO'nun fındık alım fiyatları ise lavente fındık 14 TL,yağlı fındık 14,5 TL'den alınacak.Üreticilerimize verdiği destekten dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz."

Yavuz Selim KIRAN; Dışişleri Bakan Yardımcısı: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında ülkemiz gündemi, dış politikamız ve fındık üreticilerimize dair önemli mesajlar, müjdeler verdi."

Ahmet ÇAMYAR; Ünye Belediye Başkanı: "Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla TMO, 1 Kasım 2018 tarihi itibariyle 14 ve 14.5 liradan fındık alımına başlayacak. Üreticilerimiz adına kendilerine teşekkür ediyoruz."

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER