Fındık fiyatı Kasım'da değil Haziran'da açıklanır!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan fındık fiyatlarına CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'dan tepki geldi. "Erdoğan durumu kurtarmaya çalışıyor" diyen CHP'li Torun, "Fındık fiyatı Kasım'da değil Haziran'da açıklanır. Üreticinin elinde fındık mı kaldı" dedi.

www.netordu.com
Fındık fiyatı Kasım'da değil Haziran'da açıklanır!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan fındık fiyatlarına tepki gösterdi. 

Torun, "Öncelikle biz Meclis'te fındığın tüm yönleriyle araştırılmasını istemiştik, onlar buna karşı çıktılar. Bu fiyasko karşısında şimdi Erdoğan durumu kurtarmaya çalışıyor. Fındık tüm yönleriyle araştırılsın! Sürdürülebilir bir fındık politikası geliştirilsin! Milli ihraç ürünümüz olan fındıkta büyük bir oyun oynanıyor, fındık üreticisi belli bir zümrenin çıkarlarına kurban ediliyor. Üretici elindeki ürünü yok fiyatına, maliyet fiyatının altında sattı. Üretici ne yapsın? İğneden ipliğe her şeye zam geldi. Üreticinin elinde fındık mı kaldı da fiyat açıklıyorsunuz? Fındık fiyatı Kasım'da değil Haziran'da açıklanır. Üretici fındığı elinden yok pahasına çıkardı, siz şimdi üreticinin elinde kalmayan fındığın fiyatını açıklıyorsunuz!" dedi. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER