Eski bakan Kürşat Tüzmen Ordu'da

SPORCU kişiliği ve motosiklet tutkusuyla bilinen Devlet eski bakanlarından Kürşat Tüzmen Ordu'ya geldi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'i ziyaret eden Tüzmen, "Kıymetli Bakanımız Ordu için büyük bir şanstır" dedi.

Eski bakan Kürşat Tüzmen Ordu'da

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 59. ve 60. hükümetlerde Devlet Bakanlığı yapan Kürşat Tüzmen'i ağırladı.

Sporcu kişiliği ve motosiklet tutkusuyla bilinen eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Global TV ekranlarında yayınlanan 'Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim' programının çekimleri için Ordu'ya geldi. Çekimler öncesi öncesi Ordu Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Tüzmen, Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler tarafından karşılandı. 

ORDU İÇİN ÖNEMLİ İMZALAR ATTI

59 ve 60'ncı hükümetlerde Devlet Bakanlığı döneminde Kürşat Tüzmen'in Ordu için önemli projelere imza attığını söyleyen Başkan Güler, "Sevgili dostum, kıymetli bakanımız Kürşat Tüzmen Bey'in Ordu'ya teşrifi bizi çok mutlu etti. Kendisi ile hem hasret gidereceğiz hem de güzel Ordu'muzun tarihi ve turistik yerlerini gezip tekrar tanıtmış olacağız. Kıymetli kardeşim Kürşat Tüzmen, aslında ilimizi çok iyi tanıyor. Kendi bakanlığı döneminde, Ordu'muzun kalkınması adına çok önemli projelere imza attı. Ayrıca bakanlığımız döneminde kendisi ile çok güzel çalışmalar yaptık. Bugün kendisini burada ağırlayarak hasret gidermiş olacağız. Sporcu kişiliği ve motosiklet tutkusu ile bilinen kıymetli kardeşim Kürşat Tüzmen ile ilimizin tarihi ve turistik yerlerini gezip, buraların bir kez daha milletimiz tarafından görülmesini sağlayacağız" dedi.

"HİLMİ GÜLER, ORDU İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR"

Ordu'nun değişim ve dönüşümüne atıfta bulunan eski Bakan Kürşat Tüzmen, Ordu’ya gelir gelmez yaşanan değişimin kendisini mutlu ettiğini belirtti.

Kürşat Tüzmen, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Öncelikle Ordu'da sizi görmekten büyük mutluluk duydum. Ekibinizle beraber güzel çalışmalar yapmışsınız. Bu çalışmaları Ordu'ya gelir gelmez fark ettik. Zaten bu ekip ruhu anlayışınız eskiden süre gelen bir alışkanlık. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınız döneminde 'Enerji Verimliliği' projesi ile Türkiye'nin enerji haritasına yön veren bir insan olarak orada da birçok inovatif yeni buluşlar getirerek yola devam ettiniz. Büyükşehir Belediye Başkanlığınız döneminde ise Su Verimliliği Projesi’ni (SUVER) hayata geçirdiniz. Bu çok taktir edilecek bir çalışmadır. Kıymetli Bakanımız Ordu için büyük bir şanstır" şeklinde konuştu.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER