Erdoğan seçim tarihini 14 Mayıs olarak açıkladı

CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, özellikle deprem sürecine ilişkin olarak muhalefetin eleştirilerine yanıt verirken 2023 yılı seçimlerine ilişkin de bir mesaj geldi. Erdoğan, "Bu millet inşallah vakit geliyor, 14 Mayıs'ta gereğini yapacaktır" dedi.

Erdoğan seçim tarihini 14 Mayıs olarak açıkladı

AK Parti'nin bu haftaki TBMM Grup Toplantısı'nda deprem ağırlıklı olarak açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılı seçimlerine ilişkin bir kez daha aynı tarih ile mesaj verdi.

Erdoğan açıklamasında, "İşte bugün yavru muhalefet, çıkmış yargıyı bizim yönlendirdiğimizi, yargıya bizim adeta yön verdiğimizi, ya ayıptır. Türkiye'de Erdoğan'ın bu konuda nasıl davrandığını Rabbim bilir. Sen anlamazsın. Sen önce kendini düzelt ve şunu iyi bilin ki, bu millet inşallah vakit geliyor, 14 Mayıs'ta gereğini yapacaktır ve asla bu tür kuru sıkı atanlara da prim vermeyecektir. Tabi birileri için oturdukları yerden atıp tutmak, esip gürlemek, frensiz bir şekilde konuşmak, ağzına geleni söylemek kolay. Onlar deprem bölgesine gidip sadece konuşacak, sadece poz verip dönecek, sadece kameralar önünde yaşanan acıların istismarını yapacak. Çünkü bunların sırtında ülkenin yükü, milletin sorumluluğu, insanların vebali yok. Biz söylediğimiz herşeyi yapmakla, yaptığımız herşeyin hesabını vermekle mükellefiz." ifadelerini kullandı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER