Erdoğan, Ordu'ya geliyor!

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yurt gezilerini sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 19 Temmuz'daki durağı Ordu olacak. 30 Mart seçimlerinin ardından Ordu'nun tüm ilçelerindeki seçimleri kazanan Erdoğan'ın bu ziyareti, bir anlamda da teşekkür ziyareti olacak.

Erdoğan, Ordu'ya geliyor!
ORDU(ALTINORDU) - Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Başbakanımızı en güzel şekilde ağırlayacağız. 19 Temmuz'da Ordulu hemşehrilerimiz Sayın Başbakanımıza vereceği destekle Türkiye'nin gücüne güç katacak" dedi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı  Enver Yılmaz, 19 Temmuz Cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın  Ordu'ya geleceğini söyledi. Başkan Yılmaz, Cumhuriyet Meydanı'nda saat 17.30'da halka seslenecek olan Başbakan Erdoğan'ın iftarını da Ordulularla birlikte açacağını  belirtti.

"20 BİN KİŞİLİK İFTAR PROGRAMI HAZIRLANDI"

Başbakan Erdoğan'ın 13. kez Ordu'yu ziyaret edeceğini belirten Başkan Yılmaz, "Dünya lideri Başbakanımız 19 Temmuz  Cumartesi günü saat 17:30'da Cumhuriyet Meydanı'nda Cumhurbaşkanı adayı sıfatıyla Ordulu hemşerilerimize hitap edecekler. Sayın Başbakanımız Ordu'ya başbakan olarak 12 kez gelmişti, bu 13. gelişi olacak. Cumhurbaşkanı adayımız olarak 13. kez inşallah biz başbakanımızı misafir edeceğiz. Sayın Başbakanımızın 30 Mart seçimlerinden sonra Ordu'ya gelme sözü vardı fakat Soma faciası nedeniyle ertelenmişti. Bu ziyaret, hem Başbakanımızın 30 Mart seçimlerine yönelik Büyükşehir ve 19 Belediye başkanımızı tebrik ziyareti olacak, hem de 10 Ağustos tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik bir çalışma olacak. Bizde Ordu olarak sayın Başbakanımızı en iyi şekilde ağırlamak için elimizden gelen bütün seferberliği yaptık.Tüm ilçelerimizi ziyaret etmek suretiyle Ramazan aynının başından itibaren her ilçede bir ramazan programıyla beraber hem hemşerilerimize iftar yapıyoruz, hem de sayın Başbakanımızın programını hemşerilerimize duyuruyoruz. Ordu ilimizde de o gün mitinge katılacak binlerimizi inşallah Orta Camii'nin yanında Cumhuriyet Meydanının kenarında açık iftar vermek suretiyle başbakanımızla birlikte iftar yapmaya davet ediyoruz.  Gerekli hazırlıkları yaptık. 20 bine yakın hemşerimize iftar programı düzenleyeceğiz. İlçelerimizin yoğun katılımının olacağını tahmin ediyoruz. Bizde büyükşehir olarak teşkilatlarımızla birlikte en üst seviyede yapılması gereken hazırlıkları tamamladık. İftar sonrası bir ihtimal belediyelerimizi de ziyaret etmek suretiyle hem tebrik hem de bizim bir brifing verme imkanımız olacak. Sayın Başbakanımız aynı akşam geç saatlerde Ordu’da ayrılacak.  İnşallah Başbakanımızı en üst seviyede misafir edeceğiz. Başbakanımızı en güzel şekilde Orduluların misafirperverliğine uygun bir şekilde ağırlayacağından yana kimsenin tereddüttü olmasın" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2014, 23:28

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER