Erdoğan: "Erken seçim yok, nokta"

CUMHURBAŞKANIve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin her fırsatta dile getirdiği 'erken genel seçim' çağrılarına son noktayı koydu: "Erken seçim yok. Bak Bay Kemal, noktalı virgül değil, nokta koyuyorum."

Erdoğan: "Erken seçim yok, nokta"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada muhalefetin erken genel seçim çağrılarına son noktayı koyan açıklamayı yaptı. 

İşte o açıklamalar:

"Şu hale bak ya! Aylardır erken seçim diyor. Cumhur İttifakı'ndan Devlet Bey bu işin Haziran 2023'de olacağını söylüyor. Ben Haziran 2023'de olacağını söylüyorum. Defeatle bunu söylememize rağmen bu da yatıyor kalkıyor, hala erken seçimden bahsediyor. Erken seçim yok. Bu ülke bir hukuk devletidir. Belirlenen tarih neyse o tarihte erken seçim yapılacaktır. Olay bu. Bak Bay Kemal, noktalı virgül değil, nokta koyuyorum. Bu ülkede hukukun ne olduğu öğreneceksin ve bu ülkede yine nasıl gelişmiş ülkelerde sistem böyle çalışıyorsa, bizde de böyle çalışacak. Ve inşallah Haziran 2023'te seçimimi en güzel şekilde yapacağız."  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER