Enginyurt'tan Bodnar'a destek ziyareti

DEMOKRAT Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'tan çok anlamlı bir ziyaret haberi geldi. Rusya'nın tutumunu eleştiren Enginyurt, Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar'ı ziyaret etti, "Bu bir katliamdır, soykırımdır" dedi ve ekledi: "Ukrayna halkını destekliyoruz"

Enginyurt'tan Bodnar'a destek ziyareti

Dünya, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı işgali konuşurken, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar'a destek ziyaretinde bulundu. 

ENGİNYURT: "BU İŞGAL İNSANLIK SUÇUDUR"

Rusya'nın Ukrayna'ya karşı tutumunu eleştiren Enginyurt, "Bu bir insanlık dramıdır. Bu bir katliamdır, soykırımdır. Çocukların ölmesi, insanların ölmesi bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Kırım ile başlayan, 2014 yılında 13 bin Ukrayna vatandaşının ölmesiyle devam eden ve bugün zirveye ulaşan bu işgal insanlık suçudur" ifadelerini kullandı.  

"UKRAYNA HALKINI DESTEKLİYORUZ"

Enginyurt açıklamalarının sonunda Demokrat Parti olarak biz bu insanlık suçu karşısında Ukrayna'nın yanında olduklarını belirterek, "Elimizden ne geliyorsa, erzak, gıda bunu arkadaşlarımızla, teşkilatlarımızla elimizden geldiğince organize etmeye çalışıyoruz. Ukrayna halkını destekliyoruz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2022, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER