Enginyurt İyi Partili vekilleri şoke etti

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi'nden ihraç edildikten sonra Bağımsız Ordu Milletvekili olan Cemal Enginyurt, TBMM'nin yeni yasama yılında yine Meclis'in en çok konuşulan ismi oldu. Enginyurt, GİK listesine giremeyen 9 İyi Partili milletvekiline, "Yakında siz de gelirsiniz grup kuracak sayıya ulaşırız, TBMM Başkanı'ndan rica edelim bize arkada daha rahat edeceğimiz bir bölüm ayırsın" esprisini yaptı.

Enginyurt İyi Partili vekilleri şoke etti

TBMM'nin yeni yasama dönemiyle birlikte Ankara kulisleri de hareketlendi. Habertürk Yazarı Muharrem Sarıkaya, Meclis açılışında kaleme aldığı izlenimlerinde Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile ilgili diyaloglara yer verdi. 

"Meclis Başkanı'nın konuşması ile başlayan Genel Kurul öncesinde de kulisler ilginç görüntülere sahipti" diyen Sarıkaya, özellikle de muhalefet kulislerine yer verdi. 

"YAKINDA SİZ DE GELİRSİNİZ GRUP KURACAK SAYIYA ULAŞIRIZ"

Sarıkaya yazısında şu ifadeleri kullandı: "Geçen dönem tatile çıkarken Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt MHP’deydi.

Arada geçen zamanda AK Parti ile çatışması ihracını getirdi.

Enginyurt’u kulisin girişinde DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile sohbet ederken buldum.

Hayıflandığı kısa süre önce yan yana olduğu arkadaşlarının kendisine selam vermemesiydi.

Bu sırada GİK listesi dışına atılmalarından dolayı tepki koyan ve Grup yönetiminin belirlendiği dünkü toplantıya katılmayan 9 milletvekilinden bazıları yanlarına geldi.

Cemal Enginyurt espriyle karışık şekilde, “Yakında siz de gelirsiniz grup kuracak sayıya ulaşırız, TBMM Başkanı’ndan rica edelim bize arkada daha rahat edeceğimiz bir bölüm ayırsın” esprisini yaptı.

Milletvekillerinin tepkisi bir o denli ilginç oldu:

“Partimizden ayrılacağımızı kim söylüyor?”

"KORAY AYDIN'A BEN ÖĞRETTİM"

Enginyurt, bu aşamada İYİ Parti kurultayındaki çarşaf listeden milletvekillerinin GİK’e girmesinin engellediği ileri sürülen yöntemini Koray Aydın’a bu taktiği kendisinin öğrettiğini belirtti.

MÇP’den, MHP adına dönüşün sağlandığı 1993’de yapılan kurultayda dönemin lideri Türkeş’in çarşaf liste yapmaya karar verdiğini anımsattı.

O dönem kendisinin 130’uncu sıraya konulduğunu ve Türkeş’ten izin alarak listede Koray Aydın’ı en alt seviyeye indirdiğini ve kendisinin de yukarı çıktığını anlattı.

“Koray Aydın bu işin nasıl yapılacağını kendisini devre dışı bırakan benden öğrendi” dedi.

Bu da kahkahaların yükselmesine yetti.

MUHARREM SARIKAYI'NIN YAZISININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER