Enginyurt: "Aç olanları doyurmaya talibiz"

DEMOKRAT Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Neymiş? Millet açmış. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin" sözlerine Twitter hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Enginyurt, "Aç olanları doyurmaya talibiz" dedi erken seçim kararı istedi.

Enginyurt: "Aç olanları doyurmaya talibiz"

Türkiye'de 'erken seçim' isteyen isimler arasına Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da katıldı. Enginyurt, "Erken seçim kararı alıverin de, millet herkese haddini bildirsin" dedi. 


TBMM'de dünkü Meclis Grup Toplantısı'nda konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Şimdi bakıyorsunuz, sözde siyasi parti genel başkanı olarak çıkıp konuşanlara, durmadan hep iftira. Neymiş? Millet açmış. Bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin. Biz ne gerekiyorsa, bütün bu sürecin içerisinde bütün imkanlarımızı seferber ederek bunları yaptık" ifadelerini kullandı. 

"ETRAFINDA 3-5 MAAŞ ALAN O KADAR AÇ VAR Kİ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözleri, Twitter'da #AçOlanlarıSizDoyurun tagıyla etiketlenmeye başlandı. Bu etiketi kullanarak AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösteren Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Aç olanları doyurmaya talibiz. Artık sende biliyorsun ki, aç olanları sen doyuramayacaksın. Etrafında 3-5 maaş olan o kadar aç var ki, milletin açlığına derman  olamıyorsun. Erken seçim kararı alıverin de, millet herkese haddini bildirsin" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER