Ekmeleddin İhsanoğlu neler söyledi?

10 Ağustos Cumhurbaşkanı seçimleri sonrasında CHP ve MHP'nin ortak çatı adayı Prof.Dr.Ekmeleddin İhsanoğlu neler söyledi? İşte İhsanoğlu'nun açıklamaları...

Ekmeleddin İhsanoğlu neler söyledi?
ANKARA - 10 Ağustos Cumhurbaşkanı seçimleri sonrasında CHP ve MHP'nin ortak çatı adayı Prof.Dr.Ekmeleddin İhsanoğlu neler söyledi? İşte İhsanoğlu'nun açıklamaları:

"10 Ağustos Cumhurbaşkanı seçimlerinin sonuçları gayri resmi olarak açıklandı. Hemen hemen sona doğru gelindi ve bu sonuçlar arasında 39-40, yüzde 39-40 civarında oy aldığımız ortaya çıkmış bulunmaktadır. Bu çok önemli bir rakamdır. Çünkü 1 ay önce seçim kampanyasına başladığımızda İhsanoğlu tanınmıyor, siyasetten anlamıyor diyenlere ithaf olunur yüzde 40'a yakın sonuç. Ben bu seçim sürecinde bana destek veren bütün siyasi partililere ve gönüllüler ordusuna sonsuz teşekkür ve minnetkarlığımı iletmek istiyorum. Bu seçime katılan diğer iki adaya sonuçların hayırlı olmasını diliyorum. Demorkasimiz için bi hayırlı bir netice olsun. Sayın Başbakan'ı tebrik eder, başarılar dilerim. Sandığa gidip oy veren vatandaşlarımıza sonsuz şükran ve minnettarlığımı ifade ederim. Hepinize teşekkür ederim, sağolun." 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2014, 12:44

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER