banner59

DP'den Cemal Enginyurt'a önemli görev

DEMOKRAT Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal başkanlığındaki Genel İdare Kurulu (GİK) Toplantısı'nın sonuçları belli oldu. Oluşturulan görev dağılımında Genel Merkez Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'a önemli bir görev verdi. Enginyurt, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

DP'den Cemal Enginyurt'a önemli görev

Demokrat Parti'de önemli işlere imza atan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, son GİK Toplantısı'nda alınan karar ve görev dağılımıyla Genel Başkan Gültekin Uysal'ın Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. 

Enginyurt'un yanı sıra Siyasi işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Kelleci, Parlamento İlişkileri Başkanı Muhtar Mahramlı, Seçim işleri Başkanı Ahmet Uyanık ve Yerel Yönetim İşleri Başkanı olarak Barbaros Hayrettin Binicioğlu seçildi. 

İyi Parti'nin kurucuları arasında yer alan ve istifa ederek yollarını ayıran İlay Aksoy, Göç ve Sosyal Politikalar Başkanı olarak yerini aldı.

Gelecek Partisi'nden istifa edip DP'ye geçen Dr.Neslihan Çevik, partinin yeni sözcüsü oldu.

Partinin Dış ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak Dr. Rifat Melih Aktaş belirlendi. Bülent Şahinalp, DP'nin Ekonomik İşler Başkanı oldu. Demokratik Kitle Örgütleri Başkanı Adnan Turfan olurken; Türk Dünyası ve Yurt Dışı Örgütlenmelerinden Gökhan Pınarbaşı sorumlu tutuldu. Murat Aydoğdu ise; Kadın ve Gençlik işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Doç.Dr.Mustafa Serhan Yücel partinin Genel Sekreteri olurken; Genel Muhasip olarak Ahmet Talip Parlak belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2022, 21:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER